Виляреал с втора победа след обрат срещу Валядолид

Новакът Виляреал показа, че през този сезон едва ли ще е намесен в битката за оцеляване в Примера. След успеха с 3:2 като гост на Алмерия в първия кръг, днес "жълтата подводница" зарадва феновете си на "Ел Мадригал" с нова победа. Момчетата на старши треньора Марселиньо обърнаха от 0:1 до 2:1 Валядолид и преди утрешните мачове оглавяват класирането с пълен актив от 6 точки, колкото има и Атлетик Билбао.

Още в 4-ата минута Хави Гера простреля Серхио Асенхо и даде аванс на гостите, но това не притесни състава на Виляреал. До почивката Джовани дос Сантос изравни от дузпа и дори имаше възможност да вкара втори гол, но стреля неточно. В началото на втората част мексиканецът бе заменен от Жереми Пербе, който взе дейно участие в атаката за победното попадение. В 84-ата минута той подаде на Рубен Калмаче - Кани, който слаломира между двама бранители и с точен удар донесе трите точки на домакините.