Без победител в Ловеч след здрава битка и съдийски грешки (видео+галерия)

Отборите на Литекс и Левски изиграха много здрав двубой пред над 4000 зрители в Ловеч, завършвайки 1:1 в най-интересната среща от 5-ия кръг на “А” група. Гари Родригес бе точен за "сините" в 51-ата минута от дузпа, а Вилмар Джордан изравни в 53-ата минута.

Двата тима търсеха победата до последната минута и въпреки честите непринудени грешки на играчите на терена те се раздадоха докрай. Реферът Никола Попов обаче допусна доста неточности, като не се показа на висока за срещата между “оранжеви” и “сини”. Така Левски записа второ поредно равенство и с актив от пет точки е на осмо място, докато домакините с второ поредно равенство пред своя публика загубиха лидерската позиция и с актив 11 точки са трети.

Още във втората минута Цветан Генков бе подпрян с ръка от Николай Бодуров в наказателното поле на "оранжевите", когато остана очи в очи с Илко Пиргов и се строполи на земята. Съдията Николай Попов даде знак играта да продължи, докато "сините" скочиха на рефера и искаха дузпа и червен картон, както и целият треньорски щаб на гостите протестира с основание. При ответната атака Джордан стреля в аут.

В 15-ата минута Александър Цветков навърза трима в синьо и стреля извън вратата от 17 метра. Кевин Брю отправи първи удар в очертанията на вратата, пазена от Пиргов в 19-ата минута, но стражът спаси. Родригес в 26-ата минута отправи диагонален изстрел минал встрани от вратата на ловчанлии.

Везалов в 30-ата минута изби топката пред крака на Джордан, който на празна врата бе готов да открие от два метра. Юрген Джазула пробва удар в ръцете на Илиев. Веднъж Станислав Ангелов и веднъж Илиев се намесиха преди играч на Литекс да нанесе голов удар.

Минутите до края на първата част имаше доста брак в действията на двата отбора при опитите да организират своите атаки.

Втората част започна с удари на Ваюши и Джордан. При първата си атака гостите стигнаха до дузпа, след като Бодуров спъна Стефан Велев. Зад топката застана Родригес, който прати топката в левия ъгъл на Пиргов за 0:1 в 51-ата минута. Това бе негов трети гол, като и трите са далеч от София този сезон. Още при следващата атака Джордан изравни с хубав удар от границата на наказателното поле. Нападателят на домакините остана непокрит и стреля силно, топката се отби в дясната греда и спря в мрежата на гостите. За него това също е трети гол в дебютния му сезон в родния елит.

В 60-ата минута Родригес бе изведен отлично от Гаджев. Пиргов напусна своето наказателно поле, но след като бе преодолян, се строполи на земята. Топката попадна в Старокин, който на празна врата от 30 метра стреля в аут вместо да даде нов аванс на гостите. Резервният страж Евгени Александров го замени моментално.

Няколко минути след това Родригес проби отляво и центрира към Генков, който бе изпреварен в последния момент на два метра от вратата. Попов изнерви играчите с няколко спорни отсъждания, като бе подведен на моменти и от колегите, които сбъркаха странични хвърления в едната или другата посока.

Ваюши бе оставен непокрит от Старокин в 74-ата минута, а Димитър Везалов увисна и се отдаде отлична възможност за албанеца, която той пропусна. Миро Манолов и Йордан Милиев се появиха на терена на местата на Генчев и Пинто. Именно бившият играч на Черно море бе близо до втори гол в 88-ата минута, когато Джордан проби и му подаде, но с общи усилия "сините" изчистиха пред голлинията.

В продълженията умората си каза думата и до стопроцентови положения не се стигна и срещата завърши за осми път в историята на сблъсъците 1:1. Този резултат е първи от 1999 година при домакинство на Литекс за първенство срещу 26-кратните първенци на България.

Днес за първи път от дълго време гостуващият сектор в Ловеч не бе препълнен, но въпреки това  Сектор "Б" отново бе 12-ият играч. Феновете на столичани пяха и подкрепяха до последен дъх, като останаха доволни, че играчите най-накрая показаха:" Сърце и душа за Левски София", както скандираха привържениците.
Левски има една победа от пет мача, като след седмица приема Черно море. Литекс пък отново играе пред своя публика срещу хита Любимец, който има точка повече от тима на Загорчич.
"Сините" остават с надеждата, че тази седмица ще се появат нови играчи в тима на Славиша Йоканович, който има спешна нужда от поне няколко.