Иснър изхвърли Джокович от Синсинати

Световният №1 Новак Джокович от Сърбия беше спрян на четвъртфиналите на турнира "Мастърс" В Синсинати. Той беше надигран със 7:6 (5), 3:6, 7:5 от 22-ия в ранглистата на ATP Джон Иснър от САЩ. За място на финала Иснър ще спори с аржентинеца Хуан Мартин дел Потро. Това беше втората сензация в Синсинати след отстраняването на британеца Анди Мъри (№2 в света) от чеха Томаш Бердих с 6:3, 6:4.

Двубоят продължи 2,23 часа и изходът му беше решен от грешки на сърбина в ключовите моменти. Джокович започна лошо мача и Иснър имаше възможност за пробив още във втория гейм, но сърбинът се измъкна. Започна тежка битка на корта, съперниците печелеха своите сервис геймове и накрая се стигна до тайбрек. При 3:3 Джокович направи двойна грешка, а Иснър беше непогрешим и взе частта със 7:5, с което и първия гейм.

Дванадесет минути продължи първия гейм във втория сет, в който сервираше Джокович. Той стигна след това до пробив, поведен с 4:1, задържа аванса си от три гейма и в крайна сметка изравни сетовете.
В третия сет Иснър сервираше без грешка, играеше се гейм за гейм с аванс от един за американеца. При 6:5 за Иснър Новак сервира за оставане в мача, но американецът наказа една негова грешка и спечели втора победа от пет мача срещу Джокович.