Четирима ямайци във финала на 100 м, Болт отново се разходи

Четирима ямайци ще стартират във финала на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Москва в 20:50 часа българско време тази вечер. Най-бърз в полуфиналите беше Никел Ашмийд с личен рекорд от 9,90 сек. Рекордьорът на планетата Юсейн Болт с лекота спечели третата полуфинална серия с 9,92 сек. Другите двама ямайски спринтьори във финала ще са Кемар Бейли-Коул с 9,93 сек и Неста Картър с 9,97 сек. За разпределението на медалите ще се борят още олимпийският шампион на 100 м от Атина 2004 Джъстин Гатлин (САЩ) с 9,94 сек и Майк Роджърс (САЩ) с 9,93 сек. Това са шестимата атлети, които се класираха по място за финала.

Първото най-добро “губещо” време в полуфиналите от 9,97 сек е на най-бързия европеец през този сезон – Джеймс Дасаолу (Великобритания). Последният финалист тази вечер ще е Кристоф Льометр (Франция), който завърши четвърти с 10,00 сек във втората полуфинална серия. Със същия резултат, но с хилядни по-бавен, беше китаецът Пеймън Жан, който постави нов национален рекорд, но в крайна сметка няма да участва в битката за разпределението на медалите.

Снимки: Getty Images/Guliver