Русия с първа световна титла в Москва

Русия вече има първата си световна титла на първенството на планетата по лека атлетика в Москва. Спечели я Александър Иванов на 20 км спортно ходене. Младокът финишира първи с личен рекорд от 1:20:58 часа, след като голяма част от водещата група бяха дисквалифицирани заради три нарушения на правилата. Сребърен медалист стана олимпийският шампион Дин Чън (Китай) с лично постижение за сезона от 1:21:09 часа. Испанецът Мигел Анхел Лопес се нареди трети също с личен рекорд за годината - 1:21:21 часа.

Това е трета поредна титла за Русия на 20 километра спортно ходене, след като на последните две световни първенства триумфира Валерий Борчин. Борчин, олимпийски първенец от Пекин 2008, не участва на шампионата в Москва.

“Много съм уморен и в момента нямам никакво усещане на тялото. Искам да благодаря на всички, които ме подкрепяха. Не мога да кажа, че бях уверен, по-скоро бях спокоен и от там ми дойде увереност. Съдиите дисквалифицираха доста от добрите състезатели. Щастлив съм, че съм световен шампион”, сподели Иванов след спечелването на световната титла.

Снимка: Getty Images/Guliver