Реал Мадрид се разправи с Интер (видео)

Испанският колос Реал Мадрид разгроми италианския гранд Интер с 3:0 в приятелска среща в Сейнт Луис. Точни за "лос бланкос" през първото полувреме бяха Кака (11) и Кристиано Роналдо (38), а след почивката автогол си отбеляза Рики Алварес от Интер (67).

Победата на Реал Мадрид можеше да бъде и по-изразителна, но футболистите на Карло Анчелоти пропуснаха още голови положения пред вратата на "нерадзурите". Тимът от Милано се събуди през второто полувреме, но не успя да стигне до почетно попадение, въпреки че играчите на Валтер Мадзари създадоха достатъчно голови положения, особено към края на мача.

Опитният бразилски плеймейкър Кака откри резултата в 11-ата минута. Той се озова в непосредствена близост до вратата на Самир Ханданович и въпреки че първият му удар бе спасен, при добавката носителят на "Златната топка" за 2007 година се разписа с глава.

В 38-ата минута Кристиано Роналдо, който се разписа на два пъти във вратата на Челси преди дни (включително много красив гол от фаул), тази вечер също реализира впечатляващо попадение. Португалското крило получи пас от Каземиро и макар че бе на скорост, с майсторски удар насочи топката в мрежата зад словенския страж на Интер. Преди това CR7 можеше да се разпише и с глава, но ударът му мина встрани от вратата.

В началото на втората част аржентинският офанзивен халф Анхел ди Мария удари греда за "белите", а в 67-ата минута падна и трети гол във вратата на "нерадзурите". Рики Алварес изпревари играч на Реал Мадрид след центриране от корнер, но само, за да забие топката в собствената мрежа.

Десетина минути преди края младият Мауро Икарди с глава бе близо до гол във вратата на Диего Лопес, но имаше малшанса да уцели напречната греда.

РЕАЛ МАДРИД - ИНТЕР 3:0