Джокович срещу Надал на полуфиналите

Новак Джокович и Рафаел Надал ще подновят съперничеството си на полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Монреал, след като спечелиха с лекота четвъртфиналните си срещи в надпреварата. Надал, четвърти в схемата, надигра Маринко Матошевич (Австралиия) с 6:2, 6:4, докато водачът в схемата Джокович се наложи над седмия поставен Ришар Гаске с 6:1, 6:2 само за 52 минути игра.

Така двамата водещи тенисисти в света в последните години ще се срещнат един срещу друг за 36-и път, като резултатът е 20:15 победи в полза на испанеца. Новак Джокович демонстрира отлична форма и настроение от началото на турнира и се превърна в любимец на публиката със забавния танц, с който отбелязва победите си.

"Страхотно е да играеш толкова добре срещу класен играч като Гаске. Ще опитам да запомня как съм играл днес и да повторя същото на корта и утре", каза Джокович. Рафаел Надал също не изпусна контрола върху мача срещу австралийския квалификант Матошевич.

"Радвам се, че отново ще играя срещу Джокович. Очаквам поредния голям мач помежду ни и ще дам всичко от себе си, както винаги", каза Надал. Местният любимец Милош Раонич също се класира за полуфиналите след трудна победа над латвиеца Ернестс Гулбис със 7:6(3), 4:6, 6:4.

В спор за място на финала номер 11 в схемата Милош Раонич ще срещне друг канадски представител Вашек Поспишил, който се класира на полуфинал след отказване на руснака Николай Давиденко при 3:0 в първия сет в полза на канадеца.