Мъри аут от Монреал, Джокович с труден успех

Шампионът от "Уимбълдън" Анди Мъри отпадна в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Монреал. Шотландецът загуби от латвийския тенисист Ернестс Гулбис с 4:6, 3:6 във втория си мач след триумфa на Откритото първенство на Великобритания. Така бе сложен край на победната серия от 13 поредни успеха за Мъри и той ще има на разположение само надпреварата в Синсинати следващата седмица, за да се подготви за защитата на титлата си на US Open.

"Целта ми е US Open, но за да успея там, трябва да съм идеално подготвен, а тук определено можех да се представя по-добре" - коментира световният номер две след края на мача.

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович пък постигна измъчена победа над узбекистанския тенисист Денис Истомин. Той загуби първия сет, след като допусна два пробива, но успя да се върне в мача и да направи обрат след 2 часа и 7 минути игра.

Петият в схемата Томаш Бердих също отпадна от турнира, след като бе елиминиран от Вашек Поспишил (Канада) с 5:7, 6:2, 6:7(5). В други мачове от третия кръг вчера Ришар Гаске (Франция) отстрани Кей Нишикори (Япония) с 1:6, 6:3, 6:3, Николай Давиденко от Русия победи сънародника си Александър Богомолов с 6:4, 6:3, а Маринко Матошевич (Австралия) се наложи над Беноа Пер (Франция) със 7:6(7), 6:7(10), 6:3.