Гришо разочарова и се размина с Мъри в Монреал

Григор Димитров отпадна безславно още в първия кръг на турнира "Мастърс" в Монреал. Българинът загуби в два сета 4:6, 4:6 от испанеца  Марсел Гранойерс в мач, продължил 1 час и 21 минути. Така той няма да се изправи срещу британския топтенисист Анди Мъри, който трябваше да бъде негов съперник в следващия кръг на турнира.

Макар да записа 6 аса срещу само 1 на неговия противник, Григор имаше доста проблеми с първия си сервис в тази среща, като сервираше на ниво 51%. Освен това той не се възползва достатъчно добре от възможностите си за пробив в мача и това също бе една от причините за тази загуба.

Срещата започна добре за Димитров, който спечели лесно своето подаване, а след това стигна и до три точки за пробив при сервиса на своя съперник. Тогава обаче Гранойерс показа характер и успя да удържи подаването си и да изравни резултата -1:1. След това двамата си размениха по още един гейм, за да се стигне до петия, в който Гришо допусна пробив. За щастие още в следващия гейм успя да го върне, но веднага след това отново допусна да бъде пробит за 3:4. До края на първия сет двамата тенисисти печелеха своите подавания и в крайна сметка Гранойерс триумфира с 6:4 гейма в своя полза.

Вторият сет започна доста оспорвано, като всеки от играчите печелеше своето подаване, но това ставаше с доста повече усилия от досега. Двамата си размениха по 4 гейма, като в осмия от тях Димитров имаше три точки за пробив, но отново показа неувереност в най-важния момент и не успя да се възползва от тях. Това като че ли се отрази и на следващия гейм, в който той допусна да бъде пробит за 4:5, а накрая Гранойерс без особени проблеми спечели и своето подаване и затвори мача с 6:4 в своя полза.

Това е първи успех за Гранойерс срещу Димитров в първата среща мужду двамата. Така испанецът отново показа, че се намира в отлична форма, след като наскоро спечели титлата в Кицбюел. Сега той ще се изправи срещу втория в света Анди Мъри в следващия кръг на турнира.