Шведи се опънаха на Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед стигна само до равенство 1:1 в контролата срещу шведския АИК (Стокхолм) днес. "Червените дяволи" отново не впечатлиха с изявите си и техният съперник бе напълно равностоен с по-именития си опонент. АИК дори пръв откри резултата чрез Куаисон в 48-ата минута, но Енрикес в 67-ата минута спаси честта на английския шампион.

Първото полувреме бе доста динамично с положения и пред двете врати. Първо домакините имаха две възможности, но далечни удари на Бахуи преминаха покрай вартата. След това в 20-ата минута Робин ван Перси открадна една топка в наказателното поле, но стреля право в тялото на вратаря. В 26-ата минута АИК имаше чудесна възможност да открие резултата като Игбоананике се възползва от грешка в отбраната на "червените дяволи" и се озова очи в очи с Андрес Линдегард, но датчанинът успя да спаси удара му. Две минути по-късно пък Патрис Евра проби от ляво и центрира за Ван Перси, който от близо не успя да прати топката във вратата. В 40-ата минута отново домакините имаха добра възможност като Игбоананике нахлу от ляво и реши да стреля от труден ъгъл, но над вратата.

Още в началото на второто полувреме обаче АИК организира прекрасна атака и стигна до откриване на резултата. Игбоананике с пета изведе Куаисон пред наказателното поле, а той спрекрасен прехвърлящ изстрел заби топката във вратата за 1:0. Юнайтед пък отговори с шанс пред Неманя Видич, който засече с глава центриране от фаул и топката се отби от напречната греда. Само минута по-късно обаче домакините имаха нов шанс и опасен изстрел от фаул профуча до вратата.

Постепенно англичаните взеха инициативата и обсадиха вратата на своя съперник. В 60-ата минута Ван Перси отправи далечен, но неточен удар. В 67-ата минута пък Майкъл Карик намери Вилфрид Заха в пеналта, той центрира остро и Енрикес от близо заби топката във вратата за 1:1.

След това в 76-ата минута опасен удар на Ван Перси с глава излезе в аут, а в 83-ата минута се стигна до сериозно разбъркване във вратарското поле на АИК, но на три пъти играчи на Юнайтед не успяваха да пратят топката в мрежата. В 88-ата минута отново Ван Перси се озова на добра позиция, но отново ударът му бе блокиран от вратаря. Така мачът завърши без победител, като в Юнайтед едва ли ще бъдат много щастливи от този факт.

АИК - Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Куаисон (48)
1:1 Енрикес (67)

АИК: Стаматопулос, Офори, Милошевич, Бакман, Йохансон, Бахуи, Борхес, Моро, Мутумба, Куаисон, Игбоананике (Смени: Карлсон, Персон, Лоренцон, Линдхолм)

МАН Ю: Линдегард (Еймъс 46), Рафаел, Еванс (Смолинг 53), Видич, Евра, Андерсон, Карик, Гигс (Бебе 77), Заха (Уелбек 77), Ван Перси, Нани (Енрикес 29)