Амкар стигна само до равенство без изгонените българи (видео)

И вторият мач, който се изигра днес от 4-ия кръг на руското първенство, завърши без голове. След нулевия хикс между Рубин и ЦСКА (Москва), Амкар и Криля Советов също приключиха при резултат 0:0, а в състава на домакините от Перм имаше само двама българи. По 90 минути за Амкар записаха Петър Занев и Благой Георгиев. Другите двама българи в състава - ветераните Захари Сираков и Георги Пеев, които дълги години защитават цветовете на руския клуб, дори не попаднаха в групата на тима си за двубоя. По този начин бе потвърдена информацията, че новият треньор на Амкар Станислав Черчесов е отстранил от отбора Пеев и Сираков и двамата са натирени в дубъла. Причината за това доста изненадващо решение на бившия национален вратар на Русия все още не е ясна. Вероятно Черчесов ще трябва да обясни защо е взел това решение на пресконференцията след края на двубоя.

Що се отнася до самия мач, В 35-ата минута гостите от Самара пропиляха прекрасен шанс да поведат в резултата. След центриране от фаул топката се озова в грузинския защитник Александър Амисулашвили, но той от непосредствена близост вместо да скъса мрежата, уцели напречната греда. Преди това, в 15-ата минута бе отменен гол на домакините от Амкар заради засада. През втората част двата тима също не намериха начин да изпратят поне веднъж топката в противниковата врата и прибавиха по една точка към актива си.

След това равенство Амкар е седми във временното класиране с 5 точки, докато тимът на Криля Советов е 14-и с 2.

АМКАР - КРИЛЯ СОВЕТОВ 0:0