Жоазиньо и бивш халф на Черноморец повалиха българите в Амкар (видео)

Отборът на Краснодар постигна първата си победа от началото на сезона в Премиер лигата на Русия. "Биковете" обърнаха с 2:1 гостуващия Амкар, който пък нямаше поражение до момента. Головете за домакините отбелязаха две бивши звезди от родната "А" група - Жоао Жоазиньо и Марсио Нуньо. Любимецът на феновете на Левски Жоазиньо изравни от дузпа в 47-ата минута, а малко по-късно оставилият отлични впечатления с представянето си в Черноморец Марсио Нуньо донесе трите точки на тима, воден от Славолюб Муслин. Попадението за Амкар бе дело на Мартин Якубко преди почивката.

За гостите играха четиримата българи Захари Сираков, Георги Пеев, Петър Занев и Благой Георгиев. От тях само Сираков беше сменен, а другите трима получиха жълти каротни.

Силен дебют за Амкар направи полякът Януш Гол. Привлеченият от Легия (Варшава) халф центрира в 29-ата минута от ъглов удар и мартин Якубко с глава откри резултата. Домакините пропуснаха няколко положения, а малко преди гола Благо Георгиев падна лошо при едно въздушно единоборство, но успя да продължи.

В началото на втората част Иван Черенчиков извърши глупаво нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Жоазино стреля точно под гредата и не остави шансове на Сергей Нарубин - 1:1. Само две минути по-късно нарубин спаси удар на Вандерсон, но при добавката Марсио Муньо опъна мрежата.

До края преобладаваха грубостите и на няколко пъти съдията Михаил Вилков трябваше да охладява страстите. Все пак, Краснодар задържа преднината си и излезе на 6-о място във временното класиране, а Амкар е на 8-а позиция.