Ливърпул продължи победния си ход и в юбилейния мач на Джерард (видео)

Тимът на Ливърпул записа поредната си победа в лятната подготовка, след като се наложи с 2:0 над гръцкия шампион Олимпиакос в юбилейния мач на капитана на мърсисайдци Стивън Джерард, който отбеляза 15 години с екипа на "червените". Феновете на "Анфийлд" изпълниха трибуните на стадиона до краен предел за представянето на отбора на Брендън Роджърс за новия сезон, а попаденията за домакините реализираха Джо Алън преди почивката и резервата Джордън Хендерсън в 62-ата минута. Освен двата гола домакините създадоха още редица положения за гол, които обаче не успяха да реализират.

Въпреки това феновете на домакините останаха доволни, след като за пети пореден мач Ливърпул победи в предсезонната си подготовка и то без да допусне гол в собствената си врата.

Преди почивката Ливърпул беше пълен господар на терена и създаде редица положения пред вратата на Мегйери. В 23-ата минута Джо Алън откри резултата на празна врата, след като получи страхотен пас от Яго Аспас. Попадението на домакините дойде след грешка на футбнолистите на Олимпиакос при изнасянето на топката и отлична размяна на пасове пред наказателното поле от страна на Аспас и Филипе Коутиньо. Само минута преди попадението си Алън пропусна изключително изгодно положение да открие резултата, след като Аспас му поднесе топката на тепсия само на метри от вратата с технично изпълнение с пета, но тогава уелсецът прати топката далеч над вратата.

До края на полувремето домакините продължиха да контролират ситуацията на терена и изпуснаха много положения да удвоят своя аванс. Яго Аспас не успя да реализира на само два метра от вратата след изпълнение на корнер, след като вратарят на Оли отрази удара му, а Джо Алън с глава прати топката покрай страничната греда от отлична позиция. Глен Джонсън пък стреля на сантиметри от страничната греда след самостоятелен пробив по дясното крило.

Второто полувреме не предложи нищо по-различно, като Ливърпул беше по-активният отбор и създаваше по-чистите положения за гол. След пропуски на Яго Аспас и Коутиньо, както и изключително чисто положение, пропиляно от Рахим Стърлинг, в 62-ата минута появилият се като резерва Джордън Хендерсън направи 2:0 с първото си докосване до топката след появата си на терена. Бившият капитан на Съндърланд получи топката от Рахим Стърлинг и навлизайки на скорост в наказателното поле, я прати покрай стража на гостите. Само минута преди това Стърлинг също бе преодолял гръцкия вратар, но прати топката точно до гредата.

Голямата преднина позволи на мениджъра на домакините Брендън Роджърс да включи в игра големите звезди на тима си от близкото минало, които приеха да участват в бенефиса на своя приятел Джерард - Роби Фаулър и Джейми Карагър. С тях на терена се появи и Луис Суарес, който бе посрещнат добре от публиката на "Анфийлд".

ЛИВЪРПУЛ - ОЛИМПИАКОС 2:0
1:0 - Алън (24)
2:0 - Хендерсън (62)

Съставът на Ливърпул: Симон Миньоле (84-Брад Джоунс), Глен Джонсън, Даниел Агер, Коло Туре (62-Джейми Карагър), Хосе Енрике, Джо Алън (62-Джордън Хендерсън), Лукаш Лейва, Стивън Джерард (84-Джей Спиъринг), Рахим Стърлинг (73-Роби Фаулър), Яго Аспас (62-Луис Суарес), Филипе Коутиньо (73-Луис Алберто)