Куритиба превзе върха в Бразилия

Куритиба излезе начело в бразилското първенство, след като спечели резултатния мач срещу Понте Прета с 5:3. Така след 11-ия кръг Куритиба вече има 20 точки и се възползва от поражението на досегашния лидер Крузейро при гостуването на Флуминенсе с 0:1.

Вилиам даде аванс на гостите от Понте Прета, които са на 15-о място с 10 точки. Но след това в 23-ата и в 27-ата минута Линколн и Робиньо обърнаха развоя на мача. Понте Прета отново излязоха напред с два бързи гола в началото на второто полувреме, реализирани от Андреш Бакара и отново Вилиам. Алекс изравни за 3:3 в 56-ата минута, а с вторите попадения в мача на Линколн и Робиньо победата беше за отбора на домакините.

Крузейро сдаде първата позиция, след като отстъпи с 0:1 при визитата на Флуминенсе. Ветеранът Фред в 78-ата минута вкара единственото попадение за Флу, който до днес беше навъртял шест поредни поражения. Успехът дойде и в първия мач на новия старши треньор на тима Вандерлей Люшембурго и с него най-популярният бразилски клуб се изкачи на 11-о място с 12 точки.

Баия се изстреля на 2-а позиция в класирането с 19 точки, след като разби Фламенго с 3:0. Разписаха се Фернандао в 29-ата и Уалисон в 45-ата минута, както и Маркиньос в 77-ата минута от фаул. Баия обаче има единствен 11 мача от първите четири отбора.

Коринтианс се наложи с 2:0 над Гремио, като Алешандре Пато и Емерсон вкараха головете- по един във всяко полувреме. След пет равенства, Коринтианс записа трета победа от началото на първенството и се придвижи на 8-о място в класирането с 14 точки.

Шампионът от Копа Либертадорес - Атлетико Минейро, претърпя второ поредно поражение на домашната сцена, като този път отстъпи с 1:2 на собствен терен на Атлетико Паранаензе. Евертон и Едерсон реализираха за гостите от Парана, а авторът на гола за Минейро в 80-ата минута- Бернард, скоро след това видя червения картон. Португеза и Крисиума завършиха наравно 1:1, а още два мача бяха отложени.