Сантос свали Куритиба от върха

Сантос завърши 2:2 срещу гостуващия Куритиба в мач от осмия кръг на бразилското футболно първенство и слави съперника от върха на класирането. Домакините на два пъти повеждаха с попадения на Нейлтон и Сисеро, но с два гола на Алекс възпитаниците на Маркиньос Сантос стигнаха до равенството. Куритиба обаче падна на второ място с 16 точки, колкото има и новият лидер Ботафого, който обаче е с гол по-добра голова разлика. Тимът на Освалдо де Оливейра стигна до върха след успех с 2:0 над гостуващия Наутико. Резервата Елиаш и Ренато се разписаха за победата.

Крузейро се изкачи на четвърта позиция с 15 точки след класическото 3:0 като гост на Сао Пауло. С хеттрик през второто полувреме на мача се отличи нападателят Луан.

Интернасионал записа трета поредна победа след 1:0 над гостуващия Фламенго и вече е четвърти също с 15 точки. Жуан дос Сантос вкара решаващия гол в добавеното време на срещата.