Борусия (Д) приключи контролите с успех, Гюндоган се контузи

Борусия (Дортмунд) надви четвъртодивизионния Вюрцбург с 3:0 като гост в заключителната си проверка от предсезонната подготовка. Новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в 29-ата минута, а след почивката Марвин Дукш вкара другите два гола в 66-ата и 78-ата минута. Домакините обаче играха много грубо, в резултат на което още на почивката с контузия напусна Илкай Гюндоган. Халфът беше изритан в глезена, но положението не е сериозно и той ще може да играе в събота в мача с Вилхелмсхавен от турнира за Купата на Германия.

Тимът на Юрген Клоп стартира сезона в Бундеслигата на 10 август с гостуване на Аугсбург.

Съставът на Борусия (Д): Лангерак, Дурм, Суботич, Сократис, Шмелцер, Кирх, Кел, Хофман, Гюндоган, Обамеянг, Шийбер

(като смени влязоха: Гроскройтц, Хумелс, Зар, Бандовски, Дукш, Шахин, Ройс, Левандовски