Срам! Ботев Пд пропусна да поведе с 10:0 на Пирин до почивката - гостите се подиграха с футбола (видео)

Днес родният футбол стигна до невиждано падение, след като пред очите на цяла България представителят на професионалната "А" група Пирин (Гоце Делчев) се подигра с най-великата игра и загуби с 1:7 при визитата си на Ботев в Пловдив. Притеснителното в този мач бе не големият резултат, а начина, по който той се получи, както и поведението на целия тим от Гоце Делчев.

Макар наставникът на Ботев Станимир Стоилов да заложи на голяма част от своите резерви, футболистите му вкараха три попадения още до почивката. Те можеха да са много повече, но жълто-черните изпуснаха поне седем чисти положения, повечето от които на празна врата.

Автори на головете станаха Валери Домовчийски, Тодор Неделев и Мариян Огнянов.

В последната минута на първата част пък Мъри прецени, че тази среща е безсмислена и смени най-добрите си футболисти - Неделев и Огнянов, а на тяхно място влязоха Ромарио и Анисе.

След почивката нещата не се промениха кой знае колко и Ботев вкара нови четири гола чрез Анисе, Ромарио (2) и Педро. Единственото попадение за гостите отново бе отбелязано от играч на канарчетата, като това стори Валери Домовчийски в 78-та минута.

Иначе срещата започна със сериозен натиск на домакините, които натикаха своя съперник в собствената му половина с началото на първия съдийски сигнал. В 5-та минута канарчетата осъществиха скоростна атака отдясно, която завърши с пас към Домовчийски, но шутът на нападателя бе избит в корнер.

Предвид играта на двата отбора първото попадение във вратата на гостите бе въпрос на минути и то не закъсня. В 12-та минута Дяков центрира отдясно, Домовчийски изпревари стража на Пирин Абди Абдиков и вкара с глава. Това бе дебютен гол на нападателя с жълто-черната фланелка в официален мач.

В 18-та минута Тодор Неделев бе изведен по дясното крило и подаде към Домовчийски, който се намираше на празна врата, но от седем метра уцели напречната греда.

В 27-та минута домакините направиха пореден пропуск. Артур Енрике центрира отляво, но Домовчийски стреля с глава в аут. Само шейсет секунди по-късно ситуацията се повтори, когато Енрике проби, но Луис Педро пропусна.

На 2:0 покачи капитанът Тодор Неделев, който след половин час игра получи пас от Мариян Огнянов и без проблем прати топката в мрежата на неврокопчани.

От тук до края на полувремето започна рубриката положение след положение пред неврокопската врата.

В 35-та минута пореден фрапантен пропуск на жълто-черните. След поредица от финтове по дясното крило Тодор Неделев буквално скри топката на двама противникови футболисти. После центрира към Огнянов, който от пет метра стреля с глава, но Абдиков успя някак да спаси.

Три минути по-късно Луис Педро бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, майсторски го прехвърли и тръгна да довкара топката, която тупна пред голлинията,но не успя, защото притичалият Гуцев му препречи пътя и нападателят на канарчетата извърши нарушение.

Следващото положение обаче не закъсня. В 40-та минута Домовчийски излезе очи в очи с Абдиков леко по диагонал, но стреля неточно. В следващата минута Луис Педро подаде към Галчев, който вместо в празната врата стреля над напречната греда.

Така се стигна до 43-та минута, в която Мариян Огнянов остана сам срещу вратаря и без проблем покачи на 3:0.

Именно при този резултат завърши първата част.

След почивката срещата продължи в същия дух. В 50-та минута резервата Анисе покачи на 4:0, след като засече с летящ плонж центриране на Галчев от корнер.

В 55-та минута Дяков центрира отляво и Луис Педро пропусна с глава, стреляйки в аут. Четири минути по-късно и Ромарио можеше да вкара, но шутът му от 11-12 метра срещна тялото на играч на гостите.

В 72-та минута с прекрасен фалцов изстрел от 20 метра резервата Ромарио вкара петото попадение за Ботев. Четвърт час преди края на редовното време Луис Педро отбеляза шести гол, разписвайки се отблизо с глава след центриране на Ромарио.

В 78-та минута Валери Домовчийски си отбеляза нелеп автогол с глава и намали резултата на 6:1. Крайното 7:1 за Ботев оформи Ромарио, който в 90-та минута вкара втория си гол в мача след подаване на Енрике.