Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Щутгарт загря за Ботев с 2:0 над турци при 35 градуса

Щутгарт победи турския втородивизионен Акхисар Беледиеспор с 2:0 (1:0) в последната си контрола преди гостуването на Ботев Пловдив в четвъртък в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят се игра при горещо време и температура от около 35 градуса пред 1500 зрители на "Цепелинщадион" във Фридриксхафен.

Възпитаниците на Бруно Лабадия имаха превъзходство и след няколко пропусна успяха да открият резултата в 37-ата минута, когато Константин Рауш центрира в наказателното поле от фаул от дясно и Антонио Рюдигер с глава прати топката в мрежата.

През втората част турците също пропуснаха няколко възможности да изравнят, а в 80-ата минута младокът Тимо Вернер направи 2:0 с удар от десетина метра, реализирайки първия си гол за представителния тим на Щутгарт. Германците можеха да стигнат и до по-убедителен успех, но Тамаш Хайнал нацели напречната греда с изстрел от фаул от 20 метра в 86-ата минута.

Състав на Щутгарт: Киршбаум, Сакай, Рьокер, Рюдигер (65-Траоре), Молинаро, Гентнер (58-Лайтнер), Квист, Хедира (65-Вернер), Хайнал, Рауш, Какау