Шампионът Лудогорец удари Черноморец - играч на акулите предпочете феърплея пред едната точка (видео)

Шампионът Лудогорец постигна първа победа в новото първенство, след като надигра с 1:0 гостуващия Черноморец. Единственото попадение вкара Роман Безяк, който се разписа в 57-та минута на празна врата след пас на Марселиньо.

Макар да бяха по-добрият тим, орлите можеха и да не спечелят трите точки. В 89-та минута Балтанов нахлу фронтално в наказателното поле на домакините и стреля, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. В тази ситуация халфът на гостите можеше съвсем спокойно да спечели дузпа, тъй като Дяков го закачи отзад за крака, но предпочете да демонстрира феърплей като се задържа и продължи своя набег, но в крайна сметка шутът му излезе в аут.

Срещата започна с бърза атака на орлите и шут на Кайсара от десетина метра, но вратарят на гостите Ник Дашев спаси. Акулите отговориха с опасно центриране на Уатара отляво, след което малко не достигна на Атанасов да изпрати топката в мрежата на домакините.

В 29-та  минута Лудогорец като по чудо не вкара. Йордан Минев центрира отляво към Димо Бакалов, който стреля с глава, но стражът на гостите някак успя да спаси. Последваха две добри положения за Черноморец. Първо Оливейра стреля опасно с глава в 35-та минута, но в аут. Малко по-късно Уатара направи двойно подаване с Марсиньо но изстрелът му с левия крак бе избит в корнер от домакинския вратар Владо Стоянов.

Второто полувреме започна с шут на Гаел, но стоянов отново спаси. Последва мобилизация в състава на домакините, които заиграха по-напористо и притиснаха състава на Димитър Димитров в неговата половина.

Това даде резултат в 57-та минута, когато Минев изведе Марселиньо зад гърба на противниковата отбрана, бразилецът догони топката и от самата аутлиния подаде майсторски към Роман Безяк. За словенеца остана най-лесното и вкара в празната врата.

През последните двайсет минути акулите се отвориха и погледнаха по-смело към противниковата врата. На свой ред домакините осъществиха няколко опасни контраатаки чрез резервата Жуниор Кишада. В 73-та минута нападателят осъществи самостоятелен пробив, но стреля в аут, а секунди преди това опасна негова атака бе спряна с несъществуваща засада.

Така дойде 89-та минута, когато гостите за малко да изравнят чрез Балтанов, но късметът не бе на тяхна страна и шутът на халфа профуча покрай лявата греда на лудогорската врата.