Берое нанесе кошмарен удар на Славия като за начало (видео + галерия)

Славия започна кошмарно новия сезон в "А" група, допускайки домакинска загуба с 0:2 от Берое в последната среща от първия кръг. Давид Каядо в 50-ата минута и Венцислав Христов в 67-ата минута бяха точни за заралии, които съвсем заслужено си тръгнаха с трите точки. "Белите" играха безобразно и могат да са щастливи, че не инкасираха още две-три попадения. Отделно съдията можеше да покаже два червени картона за играчи на Славия, но се задоволи само с официални предупреждения. Така гостите "натриха" носа на вратаря на столичани Георги Петков, който през пролетта им "пожела" загуба с 0:3 от Левски във финала за купата.

Мачът беше официален дебют за новия старши треньор на домакините Асен Букарев, който до лятото беше асистент на освободения Велислав Вуцов. Наставникът реши да смени досегашната схема на игра 4-2-3-1 на 4-1-4-1, но това не даде резултат. Футболистите му не знаеха къде се намират и стигнаха само до 2-3 положения. Първият си удар пък те отправиха чак в 41-ата минута. В стартовия състав бяха опитни играчи като Тодор Янчев, Гошо Петков, Живко Желев, Христо Янев и Чавдар Янков, които обаче бяха бледи копия на най-добрите си години.

Заралии пък затвърдиха израстването си през последните месеци и показаха завидна физическа издръжливост само четири дни след първия си двубой срещу Апоел (Тел Авив) в Лига Европа. Играчите на Петър Хубчев категорично надиграха Славия и още преди почивката можеха да решат всичко.

Първото положение дойде в 11-ата минута, когато капитанът на гостите Георги Андонов стреля право в Георги Петков след центриране от фаул. Няколко минути след това тимът на Петър Хубчев пропусна две отлични възможности. Първо в 14-ата минута Венцислав Христов не успя да вкара от около 15-16 метра, а секунди след това и Давид Каядо беше спрян от вратаря на столичани.

След това играчите на Славия се опитаха да наложат натиск, но усилията им не дадоха резултат. Дори напротив - в 37-ата минута грешка на Виктор Генев даде възможност на Каядо да излезе сам срещу Петков, но шутът му беше блокиран. Минута след това заралии стигнаха до гол, който обаче беше отменен заради нарушение в атака.

В 43-ата минута шанс се отвори пред Здравко Илиев, който излезе сам срещу Петков под ъгъл, елиминира го, но не успя да стреля или да подаде на свободен съотборник.

На полувремето Асен Букарев смени нападателя си Радослав Василев с Диего Невес, но резултат нямаше. Гостите продължиха да мачкат опонента си и заслужено стигнаха до головете. Първо Давид Каядо беше точен в 50-ата минута след отлична контраатака и точен пас на капитана Георги Андонов. В 67-ата минута Венцислав Христов направи 2:0 за заралии, след като се възползва от грешен пас на Филип Филипов и остана сам срещу Георги Петков.

В 56-ата минута носителите на купата искаха изгонването на Живко Желев, след като защитникът, последен в отбрана, умишлено спря с ръка топката, която можеше да бъде овладяна от Венци Христов. Съдията обаче му показа само жълт картон. В последните секунди смяната Фернандо да Силва грубо изрита играч на Берое край тъчлинията, като умисълът му беше безспорен. Но и този път Ивайло Стоянов предпочете да не вади червения цвят от джоба си.

На няколко пъти Гошо Петков спаси мрежата си от още голове, като правеше чудеса срещу оказалите се сами срещу него играчи на Берое.

От трибуните на "Овча купел" двубоят беше изгледан от новия старши треньор на Левски Славиша Йоканович.

В следващия кръг Славия гостува на Черно море в събота, а Берое приема ЦСКА в понеделник. Преди това - в четвъртък, носителят на Купата на България гостува на Апоел в реванша от Лига Европа.

Снимки: Марин Маринов/Sportal.bg