Борусия (Д) зае третото място в Мьонхенгладбах (видео)

Вицешампионът на Германия Борусия (Дортмунд) спечели с 1:0 над Хамбургер в среща за третото място на турнира "Телеком Къп", играна на стадион "Борусия Парк" в Мьонхенгладбах. Турнирът е наследник на турнира за Купата на Лигата, който се провежда от 2009 година насам и мачовете в него се играят в две полувремена по 30 минути. Йонас Хофман отбеляза единствения гол в 24-ата минута. По-късно тази вечер Борусия (Мьонхенгладбах) и Байерн (Мюнхен) излизат в спор за трофея.

Тимът на Юрген Клоп игра по-настойчиво през първата част. Логично "жълто-черните" стигнаха до попадение. В 24-ата минута Марко Ройс пусна прекрасно подаване и 21-годишният Йонас Хофман отбеляза - 1:0.

На почивката дортмунци извършиха пет смени, а съперникът им остана в непроменен състав. В 32-рата минута резервата Нури Шахин беше близо до гол, но Нойхаус се намеси. В 38-ата Юлиан Шийбер стреля с глава на сантиметри от близката греда.

Вестфалци продължиха да играят много по-активно, като почти през цялото време се играеше в половината на Хамбургер. В 53-ата минута Илкай Гюндоган изведе Бандовски, който отблизо шутира в тялото на вратаря. В 59-ата Борусия пропиля ново чисто положение, след като Шийбер не можа да насочи точно отблизо.

Борусия (Д) - Хамбургер - 1:0
1:0 - Хофман (24)

Борусия (Д): Лангерак; Хумелс (31 - Гроскройтц), Суботич, Дурм, Шмелцер (31 - Сократис); Кел (31 - Бендер), Гюндоган; Шийбер, Ройс (31 - Шахин), Хофман; Левандовски (31 - Бандовски);
Хамбургер: Нойхаус; Янсен, Райкович, Мансиен (56 - Иличевич), Зобиех; Скелбред, Ринкон (47 - Ван дер Ваарт); Ирачек (56 - Байстер), Калханоглу (47 - Арслан), Дерибай; Рудневс (47 - Зоуа);

Снимка: Getty Images/Guliver