Грозни не успя да спре Динамо (Киев)

Динамо (Киев) постигна първа победа за сезона, след като се наложи с 2:1 като гост на Ховерла. Домакините, водени от бившия наставник на Левски Вячеслав Грозни, създадоха доста проблеми на именития си съперник, но не успяха да отмъкнат поне точка. И двата гола за киевляни бяха дело на Диумерси Мбокани. Новото попълнение на Динамо откри резултата в 39-ата минута, а малко по-късно се разписа още веднъж. Почетното попадение за Ховерла отбеляза Балашов от дузпа в 87-ата минута.

Скъпата селекция на Динамо отново не убеди с играта си. Юнес Белханда беше разсеян, Джърмейн Ленс влезе като резерва и направи дузпата, от която Ховерла намали. Добри думи заслужава само Мбокани, който е автор и на трите гола на динамовци от началото на сезона.

ХОВЕРЛА - ДИНАМО 1:2
0:1 Мбокани (39)
0:2 Мбокани (41)
1:2 Балашов (87) д.