Звездната селекция на Динамо (Киев) се провали още на старта

Най-именитият украински клуб Динамо (Киев) допусна голям провал още в първия кръг от новото първенство. Столичният гранд не можа да победи у дома непретенциозния Волин, където доскоро играеха Валентин Илиев и Петър Занев. Мачът завърши 1:1, като гостите от Луцк откриха с попадение на Кинаш във 2-ата минута, а в 28-ата Диумерси Мбокани изравни. Нападателят единствен от новите звездни покупки на Динамо се представи на ниво. Джърмейн Ленс (на снимката) беше сменен още на почивката, а Юнес Белханда влезе през втората част, но с нищо не помогна на отбора си да измъкне трите точки.

В същото време шампионът Шахтьор (Донецк) започна защитата на титлата си с очакван успех срещу водения от Вячеслав Грозни Ховерла. Отборът на Мирча Луческу се наложи с 2:0, като головете отбелязаха Гречишкин и Луиш Адриано.

Динамо К- Волин 1:1