Байерн съсипа Хамбургер в дебюта на Тиаго, Борусия Д с изненадваща загуба (видео)

Байерн (Мюнхен) и Борусия (Мьонхенгладбах) ще се срещнат на финала на турнира "Телеком Къп". В полуфиналите на надпреварата, мачовете в която са по 60 минути, баварците разгромиха Хамбургер ШФ с 4:0, а "жълто-черните" отстъпиха на съименника си от Мьонхенгладбах с 0:1. Финалът и двубоят за третото място са утре.

Неофициален дебют за Байерн направи привлеченият от Барселона Тиаго Алкантара. Техничният халф започна като титуляр и се понрави с няколко много качествени отигравания. Жером Боатенг откри резултата в 12-ата минута, а малко преди това Клаудио Писаро уцели гредата. Второто попадение падна след хубава акция на Франк Рибери и точен изстрел на Марио Манджукич. В 44-ата минута Тони Кроос покачи на 3:0, а десетина минути по-късно Томас Мюлер оползотвори центриране на Филип Лаам и заби четвъртия гол във вратата на хамбургер.

В другия полуфинал домакините от Борусия (Мьонхенгладбах) се наложиха над Борусия (Дортмунд) след глупава грешка на Роман Вайденфелер в последната минута. Вратарят на дортмунци се опита да финтира Рафаел, който му отне топката и Вайденфелер се видя принуден да го фаулира. Филип Даемс превърна дузпата в гол и класира тима си на финала.

ХАМБУРГЕР - БАЙЕРН 0:4
0:1 Боатенг (12)
0:2 Манджукич (41)
0:3 Кроос (44)
0:4 Мюлер (52)

БОРУСИЯ М - БОРУСИЯ Д 1:0
1:0 Даемс (60) д.