Гръмотевична атака покоси Бостън в Сиатъл (видео)

Сиатъл Маринърс разби Бостън Ред Сокс с 11:4 и откри с успех домакинската си серия от общо 4 мача срещу "червените чорапи" на ст. "Сейфко Фийлд" в Американската лига на Мейджър лийг бейзбол (MLB). "Моряците" посрещнаха гостите с канонада от хитове, като само един от деветимата батери не пласира чист удар в снощния мач.

41-годишният ветеран Раул Ибанес изстреля соло хоумрън и добави единичен хит с RBI, а най-голямата изненада за Бостън дойде от долната част в реда на домакините. Последните трима в атаката на Сиатъл – №7 Джъстин Смоук (2 RBI), №8 Майк Зунино (1 RBI) и №9 Майкъл Соундърс (3 RBI), батираха общо 7 от 12 и заедно вкараха 6 точки.

В дуела на питчерите пък асът на Маринърс Феликс Ернандес (W 9-4) надхвърля стартера на Ред Сокс Джон Лестър (L 8-5). Крал Феликс задържа противника далеч от хоума в 6 от своите 7 ининга на възвишението, пускайки само 2 точки в 5-ия. А Лестър даде 5 точки от 9 хита за 5 ининга и бе сменен преди първия аут в 6-ия.

Сиатъл поведе с 2:0 в 4-тия ининг, когато Смоук удари двоен хит с RBI, а Соундърс изчака 4 бола при пълни бази. Бостън успя да изравни още в 5-ия благодарение на сингъл на Даниъл Нава и уайлд пич на Ернандес, но в затварянето на същата част Ибанес прехвърли топката високо над оградата вдясно и домакините отново взеха аванс, този път окончателно.

Впоследствие Маринърс уби интригата с гръмотевични нападения в 6-ия и 7-ия ининг, донесли съответно 3 и 4 точки и напомпали резултата до 10:2. В горната част на 8-ия гостите върнаха 2 точки, но в долната бе фиксирана крайната разлика в двубоя с филдърс чойс на новобранеца Зунино.

"Като се вземат предвид качествените батирания на момчетата в края на списъка, мисля, че трябва да сме много доволни. Принудихме съперника да се потруди здраво и си заслужихме победата", коментира мениджърът на Сиатъл Ерик Уедж.

Сиатъл Маринърс - Бостън Ред Сокс 11:4