Втора бразилска лекция за България (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Световните шампиони от Бразилия изнесоха втора лекция на волейболистите от националния отбор на България и ги победиха с 3:1 (19:25, 25:21, 25:17, 25:19) във втората среща от 5-ия кръг на Група А, която се игра в зала "Жинасио Нилсон Нелсон" в столицата Бразилия.

Това бе трета загуба за възпитаниците на Камило Плачи, които за момента остават на второто място във временното класиране.

България поведе на Бразилия с 1:0 след атака на Стоян Самунев. Виктор Йосифов направи 2:2 с атака в центъра. България поведе с 4:3 след мощна атака на Тодор Алексиев по блокадата. Атака по диагонала на Цветан Соколов и 6:4 за България. Поредна атака на Цветан Соколов и 7:4. Грешен сервис на Леандро Висото даде аванс на България от 3 точки при първото техническо прекъсване - 8:5. България поведе с 5 точки след ас на Георги Братоев - 10:5. Цветан Соколов направи 11:7. Бразилия намали до 10:12 след две поредни грешки на българските волейболисти.
Бърза атака в центъра на Виктор Йосифов и 14:12. Тодор Алексиев завърши атаката си по диагонала от зона 4 за 16:14 при второто техническо прекъсване. Тодор Алексиев продължи да играе силно в атака - 17:14. Цветан Соколов атакува по правата за 18:15. Соколов се пребори за спорна топка с бразилската блокада - 19:16. Лукас Сааткамп би сервис в аут - 20:16. Цветан Соколов атакува над блокадата за 21:18. Цецо Соколов заби ас 22:18. Бернардо Резенде взе прекъсване за Бразилия. България стигна до геймбол при 24:19 след докосната мрежа от домакините. Тодор Скримов заби ас за 25:19.

Втората част започна равностойно до 3:3 и 4:4. Тройната българска блокада спря атака на Бразилия за 5:4. Тодор Алексиев игра с блокада за 6:5. Бразилия поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване, след атака на Леандро Висото. Двойна българска блокада и ас на Стоян Самунев доведе до преднина за България - 10:9. Еденичен блок на Тодор Скримов - 11:9. Бернардо Резенде взе прекъсване. Бразилия изравни при 11:11, след странно отсъждане на главния съдия, който не видя, че атака на Алексиев е в полето на "Селесао". Тодор Алексиев се пребори за спорна топка на мрежата - 14:14. Ас на Рикардо Лукарели даде преднина на Бразилия от 16:14 при второто техническо прекъсване. Блокада на Лукаас Сааткамп направи преднината на Бразилия - 18:14. Грешка в атака на Тодор Алексиев - 15:20. Камило Плачи взе прекъсване. България намали до 18:20, след като Леандро Висото настъпи линията при изпълняване на начален удар. Бернардо Резенде взе второто си прекъсване в гейма. България намали до 19:20 след съдийска грешка. Данте Амарал изведе Бразилия напред при 22:19. Камило Плачи взе ново прекъсване. Цветан Соколов атакува над блокадата по диагонала за 20:22. Леандро Висото атакува по късия диагонал за 23:20. Лукарели изведе Бразилия до геймбол при 24:20. Лукарели атакува в аут - 21:24. Леандро Висото отигра атака по диагонала за 25:21.

Бразилия поведе набързо с 5:1 в началото на третия гейм след двойна блокада. Камило Плачи взе прекъсване. Данаил Милушев замени Цветан Соколов при 1:6. Мирослав Градинаров би сервис в мрежата и Бразилия поведе с 8:3 при първото техническо прекъсване. Тодор Алексиев атакува силно по острия диагонал за 6:9. Леандро Висото атакува в аут за 7:10. Лукарели пусна топката за 12:7. Дани Милушев намали до 8:12. Тодор Алексиев заби пайп за 9:13. Леандро Висото атакува по диагонала за 16:11. Бразилия поведе с 18:11 след спряна атака на Стоян Самунев. Камило Плачи взе прекъсване. Добромир Димитров се появи в игра на мястото на Георги Братоев. Леандро Висото направи 19:12. Тодор Алексиев намали до 13:19 след блокаут. При 13:21 Камило Плачи взе второто си прекъсване. Две поредни атаки на Дани Милушев доведоха резултата до 15:21. Градинаров намали до 16:22. Ас на Лукарели направи резултата 25:17.

Двата отбора играха равностойно до 3:3 в началото на 4-ата част. Последваха две поредни точки за Бразилия и 5:3. Камило Плачи взе прекъсване. Блокада на Виктор Йосифов намали до 4:5. Бразилия поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване. Леандро Висото направи 13:7. Двойно блокада спря атака на Тодор Алексиев 7:14. Цветан Соколов намали до 8:14. Лукарели атакува в аут за 9:14. Миро Градинаров заби ас за 11:15. Бернардо Резендевзе прекъсване. Градинаров изпрати топката в аут - 11:16. "Селесао" бързо поведе с 20:14 след единичен блок на Висото срещу атака на Градинаров. Градинаров заби блокада за 16:20. Троен български блок намали резултата до 17:21. Градинаров намали до 18:22. Уолъс де Соуза заби последната точка в мача за 25:19 и 3:1 гейма.

БРАЗИЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (19:25, 25:21, 25:17, 25:19)

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 4, Леандро Висото 18, Данте Амарал 8, Рикардо Лукарели 14, Маурицио Соуза 11, Лукаш Сааткамп 16 - Марио Жуниор-либеро (Уолъс де Соуза 3, Уилям Аржона, Маурицио Боргес)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 3, Цветан Соколов 14, Тодор Алексиев 10, Тодор Скримов 3, Виктор Йосифов 6, Стоян Самунев 7 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Данаил Милушев 4, Мирослав Градинаров 6, Добромир Димитров)
Старши-треньор: Камило Плачи.

ГАЛЕРИЯ от мача БРАЗИЛИЯ - БЪЛГАРИЯ - 3:1 - ТУК!!!