Бразилия обърна България с 3:1 в Свeтовната лига (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха втора загуба в Група А на Световната лига. Възпитаниците на Камило Плочи паднаха от Бразилия с 1:3 (26:24, 17:25, 20:25, 23:25) в първия мач от 5-ия кръг на Група А, който се в зала "Жинасио Нилсон Нилсон" пред 10 825 зрители.

Така "Селесао" измести България от първото място в класирането.

Утре двата отбора ще изиграят отново в Бразилия и втората си среща.

България поведе на Бразилия с 2:1 и 3:2. Тодор Скримов заби единичен блок на Леандро Висото - 4:2. Леандро Висото заби в аут и България поведе с 6:4. Лукас Сааткамп би начален удар в аут за 7:5. Тодор Алексиев изведе България напред при първото техническо прекъсване с 8:7. Светослав Гоцев направи 9:8 с атака през центъра. Бразилия поведе с 11:10  след атака по правата на Рикардо Лукарили. Тройна българска блокада спря атака на Висото - 12:11. Блокаут на Тодор Алексиев направи резултата 14:13 за България. Светослав Гоцев заби мощна през центъра за 15:13. Цветан Соколов даде аванс на България от 16:14 при второто техническо прекъсване. Нов блокаут на Цветан Соколов и България поведе с 3 точки - 17:14. Тодор Скримов заби нова блокада и 18:14. Тодор Алексиев направи 19:15 с атака по блока. Тодор Скримов атакува мощно по диагонала за 20:16. При 17:19 Камило Плачи взе прекъсване за България. Бразилия изравни при 20:20. след атака на Уолъс де Соуса. Камило Плачи взе ново прекъсване. Георги Братоев пусна изненадващо за 21:20. Тодор Алексиев с справи с двойна блокада и България стигна до геймбол  при 24:22. Бернардо Резенде взе прекъсване за "Селесао". Бразилия изравни при 24:24 след блок на Висото. Едер Карбонера заби атака в мрежата и България спечели с 26:24.

Бразилия поведе с 4:0 в началото на втората част. Единична блокада на Цветан Соколов донесе първата точка за България за 1:4. Бомбена атака на Цветан Соколов намали резултата до 5:6. Бернардо Резенде взе веднага прекъсване. Тодор Алексиев атакува по диагонала за 6:7. Бразилия дръпна с 14:9. България намали до 10:14. "Салесао" поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване. Добромир Димитров замени Георги Братоев и потърси промяна в играта. Бразилия поведе 19:12. Бърза атака през центъра на Виктор Йосифов намали резултата до 13:19. При 13:20 Мирослав Градинаров замени Тодор Алексиев.Градинаров намали до 14:20. Бразилия спечели гейма с 25:17.

Бразилия поведе с 4:2. Тройна българска блокада изравни при 4:4. Тодор Алексиев заби мощно по късия диагонал за 5:5. Бразилците записаха 3 поредни точки и поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Виктор Йосифов намали до 8:13. Последва блок на Йосифов за 9:13. Тодор Алексиев намали до 12:15. Леандро Висото изведе "кариоките" напред при второто техническо прекъсване с 16:12. Цветан Соколов намали до 13:16. Стоян Самунев намали до 14:17. При 19:14 Камило Плачи взе прекъсване. Цветан Соколов заби ас за 16:21. Втори пореден ас на Соколов и 17:21. Бернардо Резенде побърза да вземе прекъсване. Лукас Сааткамп отново донесе точка за Бразилия за 22:17. Атака на Цветан Соколов по правата донесе 18:22. Виктор Йосифов атакува в центъра за 19:22. Атака в аут на бразилците - 20:23. Лукарели изведе Бразилия до геймбол - 24:20. Цветан Соколов пристъпа линията за атака от задно поле и Бразилия стигна до 25:20.

Бразилците поведоха с 6:4. Първото техническо прекъсване дойде при 8:4 след двойна блокада на "кариоките". Авансът на домакините нарасна до 13:8. Атака на Тодор Скримов по блока намали резултата до 9:13. България намали до 10:14. Тодор Алексиев игра с блокадата за 11:15. Виктор Йсофив заби ас за 13:15. Бернардо Резенде взе прекъсване. Бразилия поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване след блокаут на Висото. Тодор Алексиев намали до 16:17. България изравни при 17:17 след контра на Виктор Йосифов. Дани Милушев изравни при 18:18. Нова атака на Дани Милушев и България поведе с 19:18. Нова атака на Дани Милушев и 20:19. Тодор Скримов направи 21:20. Лукас Сааткамп би сервис в аут 22:21. Тодор Алексиев атакува технично 23:22. Бразилия обърна резултата до 25:23 и така спечели 4-ия гейм и мача с 3:1 гейма.

Капитанът Тодор Алексиев бе най-резултатен за България с 15 точки (1 ас, 1 блок), а Цветан Соколов добави 14 точки (2 аса, 1 блок). Виктор Йосифов се отличи с 11 точки (2 ас, 2 блока), а Тодор Скримов записа също 11 точки (2 блока).

Леандро Висото бе най-резултатен за Бразилия с 19 точки (5 блока), а Рикардо Лукарели дабиви 14 точки. Едар Карбонера се отличи с 10 точки (3 аса, 1 блок).

БРАЗИЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (24:26, 25:17, 25:20, 25:23)

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 2, Леандро Висото 19, Данте Амарал 7, Рикардо Лукарели 14, Едер Карбонера 10, Лукаш Сааткамп 8 - Марио Жуниор-либеро (Уилям Аржона, Уолъс де Соуса 5)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 3, Цветан Соколов 14, Тодор Алексиев 15, Тодор Скримов 11, Виктор Йосифов 11, Светослав Гоцев 3 - Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров, Мирослав Градинаров 1, Стоян Самунев 2, Данаил Милушев 4)
Старши-треньор: Камило Плачи.

ГАЛЕРИЯ от мача БРАЗЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 - ТУК!!!