И Арегауи си осигури диамант след петата си победа в Диамантената лига

Абеба Арегауи стана втората атлетка, която си осигури диамант в Диамантената лига през този сезон, след като по-рано тази вечер това стори и Сандра Перкович в мятането на диск. Етиопката с шведски паспорт записа петата си поредна победа на 1500 м в престижната верига на турнира "Атлетисима" в Лозана с постижение от 4:02,11 мин. Така тя е недостижима на върха с 20 точки и трябва само да стартира на финалния турнир, за да спечели диаманта и паричната награда в своята дисциплина. Втора тази вечер с личен рекорд от 4:03,73 мин се нареди етиопката Сифан Хасан, а трета с 4:04,58 мин завърши мароканката Сихан Хилали.

Това ще бъде втори диамант за Арегауи, която си осигури крайната победа в Диамантената лига и през миналата година.

В бягането на 400 м при жените Амантле Монтшо (Ботсвана) допусна изненадваща загуба. Победата на една обиколка заслужи американката Франсима Маккоръри с 50,36 сек, а световната шампионка Монтшо остана втора с 50,37 сек. За третото място се пребори шампионката на Ямайка Новлин Уилямс-Милс с 50,87 сек.