Безпощаден Джокович не даде нито сет на Бердих

Световният №1 и шампион за 2011 година Новак Джокович се класира за 1/2-финалите на "Уимбълдън". Сърбинът надигра със 7:6 (5), 6:4, 6:3 поставения под №7 в схемата и финалист от 2010 година Томаш Бердих. Чехът имаше своите шансове в двубоя на Корт №1, но не успя да се възползва от тях. През 2010 година Бердих срази Джокович на 1/2-финалите в "Ол Инглънд Клъб", но днес 26-годишният сърбин записа 14-ата си победа от 16 мача срещу снажния чешки тенисист. В спор за място на финала Ноле ще срещне аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро, който надигра също в три сета испанеца Давид Ферер.

Още в откриващото си подаване в мача Бердих бе притиснат от съперника си и трябваше да спасява 2 брейкпойнта, но чехът показа хладнокръвие и взе първия гейм, в който сервираше. Бердих отрази още точки за пробив в първия сет и се стигна до тайбрек, който бе много равностоен. Нещо повече, Бердих поведе с 4:3 и мини-пробив в него, но сърбинът веднага изравни за 4:4. При 5:5 чехът изпрати топката в мрежата и това донесе сетбол на Джокович. При следващото разиграване финалистът от 2010 година изкара топката в аут и Джокович взе първата част.

Вторият сет започна изненадващо - с пробив на нула за Бердих. Чехът реализира и втори пореден пробив, като поведе с 3:0, но Джокович спечели 4 поредни гейма и излезе напред в резултата - 4:3. Бердих изравни за 4:4, но сърбинът спечели следващите два гейма, а с това и втория сет.

Ранен пробив в третия сет съвсем наклони везните в полза на сърбина и Джокович затвори двубоя в три части след 2 часа и 15 минути игра.

Джокович реализира 16 аса - с 10 повече от съперника си. Сърбинът допусна само 13 непредизвикани грешки срещу 25 за Бердих, а Джокович имаше предимство и при печелившите удари с 36 срещу 31 за представителя на Чехия.