Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Давид Ферер отново на 1/4-финал в Лондон

Поставеният под номер 4 в основната схема Давид Ферер (Испания) се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на Великобритания за втора поредна година. Това се случи, след като в мач от четвъртия кръг испанският тенисист се наложи с 6:7(3), 7:6(6), 6:1, 6:1 срещу представителя на Хърватия Иван Додиг. В битка за място на 1/2-финалите Ферер ще се изправи срещу победителя от двубоя между 23-ия в схемата Андреас Сепи (Италия) и 8-ия Хуан Мартин дел Потро (Аржентина).

Първата част бе решена в тайбрек, като 49-ият в света Додиг пропусна един сетбол при 6:2 точки, но при втората възможност не сбърка. Загубата на откриващия сет сякаш мобилизира Ферер и постепенно той намери верния ритъм. Испанецът отрази няколко точки за пробив - в третия и седмия геймове, като отново тайбрекът реши изхода на втората част. Този път обаче световният номер 4 излезе победител и изравни сетовете.

Третата част мина под абсолютната доминация на 31-годишния Ферер. Той реализира три пробива и даде само гейм на хърватския си съперник. Додиг имаше сериозни трудности в сервис геймовете си в четвъртия сет и отново успя да вземе само едно от подаванията си. Така след 2 часа и 47 минути игра Ферер си осигури победата и мястото на 1/4-финалите в Лондон.

Испанецът завърши мача със 7 аса и 3 двойни грешки, докато Додиг направи 14 директни точки от сервис и също 3 двойни грешки. Печелившите удари за Ферер бяха 52, а тези за опонента му с 6 по-малко.

За първи път в историята си Полша пък ще има 1/2-финалист в мъжката схема на турнир от Големия шлем. Йержи Янович (на снимката) и Лукаш Кубот ще играят помежду си, след като в четвъртия кръг постигнаха петсетови победи. Това ще бъде първи 1/4-финал между двама поляци на "Уимбълдън". Поставеният под номер 24 Янович наниза 16 аса при успеха срещу австриеца Юрген Мелцер с 3:6, 7:6(1), 6:4, 4:6, 6:4 след малко повече от 3 часа игра. Така 203-сантиметровият поляк ще дебютира на 1/4-финалите в "Ол Инглънд Клъб". Заемащият 130-ото място в света в момента Кубот пък пласира 26 аса и се справи с французина Адриан Манарино с 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4, като също за първи път ще играе на 1/4-финалите.