Мъри си уреди сблъсък с Робредо в третия кръг на "Уимбълдън"

Поставеният под номер 2 в основната схема Анди Мъри продължава убедителното си представяне на Откритото първенство на Великобритания. Шотландецът си осигури място в третия кръг на "Уимбълдън", след като надделя с 6:3, 6:3, 7:5 срещу представителя на Тайван Йен-Сун Лу. Така Мъри, който е финалист от миналогодишното издание в "Ол Ингланд Клъб", ще срещне в следващия си двубой поставения под номер 32 в основната схема Томи Робредо. 31-годишният испанец се наложи със 7:6(3), 6:1, 7:6(5) срещу Никола Маю (Франция).

Първата ракета на Великобритания спечели откриващия сет срещу 70-ия в света Лу след само 33 минути игра. Мъри реализира един пробив в шестия гейм и това бе достатъчно, за да поведе в резултата. Във втория сет световният номер 2 осъществи два пробива от общо шестте си възможности, докато опонентът му от Тайван така и не стигна до брейкпойнт. Третата част бе най-оспорваната и 29-годишният Лу оказа по-сериозна съпротива. Мъри пропиля няколко шанса за пробив в шестия гейм, след което при 5:4 не се възползва от мачбол. Все пак пробивът стана факт за 7:5 и така след точно 2 часа игра шотландецът стигна до победата.

26-годишният Мъри завърши мача с 11 аса срещу само един за Лу. Печелившите удари за голямата надежда на домакините в турнира бяха 41, а тези на съперника му - 29. Лу направи 27 непредизвикани грешки - с 13 повече от шотландския тенисист.