Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Резервите на Уругвай пометоха Таити, 37-годишен защитник изуми с глупостта си (видео)

Уругвай очаквано разгроми Таити и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на конфедерациите. Макар и без повечето си титуляри, начело с Единсон Кавани и Диего Форлан, възпитаниците на селекционера Оскар Табарес вкараха 8 безответни гола на островитяните, които приключват участието си с три загуби и стряскащата голова разлика 1:24. На полуфиналите Уругвай ще се изправи срещу домакина Бразилия, а Испания ще срещне Италия.

4 гола за "урусите" заби Абел Ернандес, по веднъж се разписаха Диего Перес и Николас Лодейро, а Луис Суарес се появи като резерва и набързо реализира последните две попадения във вратата на Таити. Единствените негативни емоции за привържениците на Уругвай донесе защитникът Андрес Скоти. 37-годишният ветеран се изложи и сътвори куп глупости в разстояние на по-малко от минута. Първо, Скоти пропусна дузпа, спасена от вратаря на Таити Жилберт Мериел. Секунди по-късно уругвайският бранител си изкара втори жълт картон и беше изгонен, заради което ще пропусне мача с Бразилия.

Численото неравенство обаче продължи съвсем кратко, защото в 59-ата минута и Техевари Лусивион от Таити пое преждевременно към съблекалните с червен картон.

Абел Ернандес, Гастон Рамирес и Николас Лодейро действаха в предни позиции за шампиона от последното издание на Копа Америка. Ернандес откри резултата с глава още във втората минута, като това бе най-бързият гол от началото на турнира. До почивката нападателят оформи своя хеттрик, а с гол се отчете и Диего Перес след пас на Валтер Гаргано.

Гаргано беше в основата и на петия гол, отбелязан от Лодейро в 61-ата минута. По това време вече и двата тима бяха в намалени състави. Абел Ернандес се разписа за четвърти път в 67-ата минута. Той бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Матиас Агирегарай.

Малко след това Луис Суарес смени Гастон Рамирес и с два гола оформи разгрома на таитяните. По този начин нападателят на Ливърпул вече има 35 попадения за "албиселесте".

След края на мача футболистите на Таити не пропуснаха да се снимат със звездите на Уругвай и опънаха на терена плакат с надпис "Благодарим, Бразилия".

УРУГВАЙ - ТАИТИ 8:0
1:0 А. Ернандес (2)
2:0 А. Ернандес (24)
3:0 Д. Перес (27)
4:0 А. Ернандес (45)
5:0 Н. Лодейро (61)
6:0 А. Ернандес (67) д.
7:0 Л. Суарес (82)