България с трудна, но сладка победа над Аржентина с 3:1 в София (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България постигнаха трудна, но много сладка победа над Аржентина с 3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 31:29) във втората среща от 3-ия кръг на Група А на Световната лига, която се игра пред 12 500 зрители в "Арена Армеец" в София.

Успехът бе 4-ти пореден от 4 мача за възпитаниците на Камило Плачи. България вече има актив от 11 точки, с което заема първото място в Група А заедно с Бразилия.

12 500 зрители изпълниха зала "Арена Армеец" в София за двубоя България - Аржентина, който започна добре за гостите, които поведоха в началото с 4:1. Пабло Бенголеа направи единичен блок за 5:2. Тодор Алексиев намали до 3:5 с атака по блокадата. Цветан Соколов намали до 5:7 с мощна атака. Аржентина поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. Цветан Соколов заби мощен ас и намали резултата до 8:10. При 8:12 Валентин Братоев замени Тодор Скримов. Бруно Романути направи 13:9 с атака по блокадата. Тодор Алексиев намали до 10:13. Георги Братоев хвана на блок Пабло Бенголеа - 11:13. Тодор Алексиев намали до 12:13, след като преди това българските волейболисти имаха страхотни изяви в защита. Георги Братоев пусна топката за 13:14. Аржентина поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване след атака на Бруно Романути. Аржентина поведе с 7 точки при 21:14.  Федерико Перейра направи 23:16 с технично отиграване. Аржентина стигна до геймбол при 24:17, след като Тодор Алексиев заби в аут. Нова атака в аут на капитана на България даде успеха на Аржентина в първата част с 25:17.

Втората част започна равностойно - 2:2. България поведе с 3:2 след атака в аут на Бруно Романути. Пабло Бенголея игра с блокадата за 4:3 за Аржентина. Виктор Йосифов изравни при 4:4 след страхотно взаимодействие с Георги Братоев. България поведе с 6:5 след аут на Бенголеа. Тодор Алексиев направи 7:5 след мощна атака. Тодор Алексиев игра по блокадата на Федерико Перейра и България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Непредизвикана грешка в тима на Аржентина направи аванса на България  3 точки - 9:6. Хавиер Вебер веднага взе прекъсване. Сервис в аут на Себестиан Соле и 10:7. Грешка на Лучано Де Чеко увеличи преднината до 11:7. Виктор Йосифов хвана на блокада Де Чеко 12:7. Страхотна блокада на Цветан Соколов и Виктор Йосифов - 13:8. Бруно Романути атакува в аут - 15:9. Тодор Алексиев остана на единичен блок, атакува по диагонала и направи 16:10 за България при второто техническо прекъсване. Атака на Виктор Йосифов направи разликата 7 точки - 17:10. Родриго Кирога замени Пабло Бенголеа, а малко по-късно Хавиер Вебер направи и двойна смяна като пусна в игра Николас Уриарте и Иван Кастелани, на мястото на Бруно Романути и Лучано Де Чеко. Единична блокада на Тодор Алексиев доведе до 19:11 за България. Хавиер Вебер взе прекъсване. Разликата нарасна до 10 точки при 22:12. Аржентинците записаха 3 поредни точки и намалиха до 15:22. Камило Плачи реагира веднага и взе прекъсване. Светослав Гоцев направи 23:16 с бърза атака през центъра. Атака на Валентин Братоев изведе България до геймбол при 24:18. Кристиан Поглажен би начален удар в аут и България спечели втория гейм с 25:19.

Тодор Скримов направи резултата 2:2 в началото на 3-ия гейм. Тодор Алексиев даде аванс на България при 3:2. Прекрасна блокада на Виктор Йосифов - 4:2. Мощна атака в центъра от първо темпо на Виктор Йосифов - 5:3. Георги Братоев направи блокада с една ръка за 6:3. Хавиер Вебер взе таймаут за гостите. Виктор Йосифов заби ас за 7:3. Тодор Алексиев даден преднина на България от 8:4 при първото техническо прекъсване. Светослав Гоцев заби единичен блок срещу атака на Себастиан Соле - 9:4. Цветан Соколов атакува мощно по правата и 10:5. Тодор Алексив заби ас - 11:5. България поведе с 6 точки при 12:6. Аржентина успя да върне 3 поредни точки. Камило Плачи взе прекъсване. Виктор Йосифов атакува остро в центъра за 13:10. Мощен сервис на Цветан Соколов върна топката в полето на България, след което Соколов атакува силно за 14:10. Аржентина намали до 13:14. Блокаут на Тодор Скримов направи 15:13. Георги Братоев пусна топката и България поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване. Аржентина изравни при 16:16, но Николас Уриарте би сервис в аут и и 17:16. Цветан Соколов заби мощен ас - 18:16. Тодор Алексиев отигра много трудна топка в атака - 19:16. Тодор Алексиев провря топката между блокадата на гостите и 20:16. Хавиер Вебер взе второто си прекъсване в третата част. Прекрасна блокада с една ръка на Тодор Алексиев спря атака на Бруно Романути - 21:16. Аржентинците намалиха до 20:23. Цветан Соколов изведе България до геймбол при 24:20. Сервис в аут на аржентинците даде успеха на България в 3-ия гейм с 25:21.

Волейболистите на Аржентина поведоха с 3:0 в началото на 4-ия гейм. Цветан Соколов намали до 1:3 с мощна атака по диагонала. България намали до 3:4 след няколко силни начални удара на Тодор Скримов. Цветан Соколов намали до 5:6. България изравни при 6:6 след атака в аут на Пабло Крер. Нова атака в аут на Федерико Перейра - 7:6. България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване след сервис в аут на Федерико Перейра. Аржентина поведе с 10:9 след технична атака на Бруно Романути. Цветан Соколов намери крайната линия за 10:10. Страхотен пайп на Тодор Алексиев доведе до 12:11. Прекрасна атака на Цветан Соколов по правата 13:12. Соколов доведе резултата до 15:14 след като отигра много трудна топка. Аржентина успя да поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. България поведе с 19:18 и Хавиер Вебер взе прекъсване. Атака на Цветан Соклов в антената даде преднина на Аржентина 19:20. Камил Плачи взе прекъсване за България. Цветан Соколов се справи с тройната блокада на гостите - 20:20. Добромир Димитров влезе в игра. Аржентина поведе с 22:20. Цветан Соколов направи 21:22 след блокаут. Камило Плачи взе второто си прекъсване в гейма при 21:23. Цветан Соколов намали до 22:23. Пабло Бенголея изведе Аржентина до геймбол при 24:22. Цветан Соколов игра по блокадата и намали до 23:24. Атака в аут на аржентинците изравни резултата 24:24, а Хавиер Вебер протестира остро. След това наставникът на Аржентина веднага взе прекъсване. Аржентина отново поведе с 25:24 за 3-ти геймбол. Тодор Скримов изравни след атака по диагонала 25:25. Цветан Соколов би сервис в аут 25:26. Виктор Йосифов изравни с остра атака през центъра 26:26. Тодор Алексиев изведе България до мачбол с остра атака в 4-ия метър по диагонала - 27:26. Себастиан Соле изравни за 27:27, а после би сервис в аут - 28:27. Виктор Йосифов изпрати топката в мрежата от начален удар - 28:28. Федерико Перейра отново изведе Аржентина напред - 28:29. България изравни при 29:29. Контраатака на Стоян Самунев 30:29. При последвалото разиграване Стоян Самунев заби страхотен единичен блок и България спечели  4-ия гейм с 31:29 и мача с 3:1 гейма.

Цветан Соколов стана най-резултатен за България с 23 точки (1 ас, 1 блок), а Тодор Алексиев добави още 21 точки (2 аса, 3 блока). Виктор Йосифов се отчете с 11 точки (1 ас, 4 блока).

За Аржентина Бруно Романути записа 17 точки, а Себестиан Соле, Пабло Крер и Федерико Перейра добавиха по 10 точки
БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 31:29)
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 5, Цветан Соколов 23, Тодор Алексиев 21, Тодор Скримов 4, Виктор Йосифов 11, Светослав Гоцев 5 - Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев, Николай Учиков, Добромир Димитров)
Старши-треньор: Камило Плачи
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко 4, Бруно Романути 17, Федерико Перейра 10, Пабло Бенголеа 8, Пабло Крер 10, Себастиан Соле 10 - Алексис Гонсалес-либеро (Родриго Кирога 1, Кристиан Поглажен, Николас Уриарте, Иван Кастелани 3, Мартин Рамос)
Старши-треньор: Хавиер Вебер.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от трудната победа на България над Аржентина с 3:1 - ТУК!!!