Меси заби хеттрик за Аржентина и подобри рекорд на Марадона (видео)

Аржентина победи Гватемала с 4:0 в едноименната столицата на централноамериканската страна. Контролата, играна на стадион "Матео Флорес", ще се запомни с хеттрика на Лионел Меси, който вече има 35 попадения за националния отбор и излезе на второ място във вечната голмайсторска листа на "гаучосите", заедно с Ернан Креспо. Суперзвездата на Барселона подобри постижението на великия Диего Марадона, който има отбелязани 34 гола за Аржентина. Марадона обаче игра за "албиселесте" в продължение на 17 години, а Меси дебютира през 2005 година и разполага с много време пред себе си, за да увеличи значително броя на попаденията си. Меси обаче все още е далеч от рекорда по отбелязани попадения за националния отбор на Аржентина на Габриел Батистута, който се е разписвал 56 пъти в 78 мача.

Самият мач беше по-скоро като тренировка за аржентинците. Футболистите на Алехандро Сабела с лекота надиграха скромния си съперник можеха да стигнат и до по-убедителен успех. До почивката резултатът беше 3:0 с два гола на Меси (единият от дузпа) и точен изстрел на Аугусто Фернандес. През второто полувреме Меси оформи хеттрика си след асистенция на Есекиел Лавеци.

ГВАТЕМАЛА - АРЖЕНТИНА 0:4