Португалия би Русия и измести "Сборная" от първото място (видео)

Непобеденият до момента тим на Русия отстъпи с 0:1 при гостуването си на Португалия и позволи на Кристиано Роналдо и компания да ги изместят от първото място в класирането на група "F" от световните квалификации. Единственото попадение за португалците реализира Елдер Пощига в 9-ата минута. Домакините изиграха най-добрия си мач от доста време и заслужено победиха състава на Фабио Капело, който преди този двубой имаше пълен актив от 12 точки.

Пощига вдигна на крака публиката на "Ещадио да Луж" след центриране от фаул на Мигел Велосо и удар, който срещна гредата преди да се спре в мрежата. Руснаците бяха без контузения Александър Кокорин и на върха на атаката играеше Александър Кержаков, който продължи головата си суша от Зенит и в националния отбор. Опитният нападател пропусна най-добрите положения за "Сборная" и през второто полувреме бе сменен от Фьодор Смолов.

След почивката шансове за гол имаше и пред двата отбора. Кристиано Роналдо в няколко ситуации не можа да преодолее Игор Акинфеев и интригата се запази до последния съдийски сигнал.

Победата позвали на Португалия да събере 14 точки и да поведе в класирането. Русия е втора с 12 точки, но има и два мача по-малко.