Азербайджан изпусна Люксембург в края (видео)

Азербайджан не успя да победи Люксембург в аутсайдерското дерби от група "F" на световните квалификации. Мачът на стадион "Баксел Арена" в Баку завърши 1:1, като по-недоволни от резултата могат да са домакините. Те бяха отборът, който доминираше и създаде доста голови положения пред противниковата врата, но миг невнимание в защита им коства трите точки. Азерите поведоха в 72-ата минута с попадение на Руслан Абишов, но радостта им продължи съвсем кратко. Седем минути по-късно Стефан Бенси вкара за гостите и им донесе равенството.

В края домакините останаха с човек по-малко след червен картон на резервата Бранимир Субашич.

И двата тима продължават да нямат победа от началото на квалификациите. Азербайджан е на 5-о място в класирането с 3 точки, а Люксембург е на дъното с 2.

По-късно тази вечер е дербито между Португалия и водача Русия.

АЗЕРБАЙДЖАН – ЛЮКСЕМБУРГ 1:1 (0:0)