Нов шамар за юношите след 0:5 от Дания

Юношеският национален отбор на България по футбол до 19 години отнесе нов голям шамар в квалификациите за Евро 2013 в група 3. След поражението с 0:7 от Португалия преди дни, днес възпитаниците на Владимир Стоянов загубиха с 0:5 от Дания и окончателно загубиха шанс за класиране напред. За надпреварата се класира само победителят в групата.

Датчаните тотално надиграха младите лъвове, като хеттрик в мача реализира Кристиан Линдберг с попадения в 35-ата, 42-ата от дузпа и 64-ата минута. Кристиан Норгаард в 61-ата и Мадс Нилсен в 88-ата минута бяха авторите на другите два гола за "червения динамит" в мача.

Освен всичко друго, българите завършиха срещата с двама човека по-малко на терена. Първо в 83-ата минута Милчо Ангелов получи директен червен картон, а след това в 86-ата минута и Михаил Гамаков пое към съблекалните за втори жълт картон.

След тази загуба за българите заемат последното място в групата с 0 точки. За тях остава да изиграят още един мач срещу Чехия на 9 юни от 20:00 часа, но тази среща ще бъде само протоколна.

Дания - България 5:0
1:0 Линдберг (35)
2:0 Линдберг (42) д.
3:0 Норгаард (61)
4:0 Линдберг (64)
5:0 Нилсен (88)

Съставът на България: Съставът на България: Анатоли Господинов, Ивелин Аладжов, Радослав Терзиев, Петър Чобанов, Лазар Марин (52-Васил Попов), Красимир Станоев, Милен Гамаков, Кирил Десподов, Юлиян Ненов, Григор Долапчиев (61-Кристиян Петков, 72-Георг Василев), Милчо Ангелов.