Голям резил за малките лъвове в Португалия - европейското става мираж

Юношите на България (U19) стартираха по кошмарен начин последния етап на квалификациите за Евро 2013, след като загубиха с 0:7 от домакина Португалия в първия си мач от група 3.

Домакините вкараха цели пет гола до почивката, а през втората част добавиха още два.

Първото попадение вкара Бернардо Силва още в 6-та минута. В 18-та минута португалците поведоха с 2:0 след гол на Гонзало Пасиенсия, който получи пас от Елдер Коща. В 26-та минута Пасиенсия вкара второто си попадение в мача след асистенция на Рафаел и резултатът набъбна на 3:0. Наказателната акция на иберийците продължи и в 31-та минута, когато те поведоха с 4:0 след гол на Коща.

За 5:0 реализира Брума, който се разписа в даденото от рефера родължение на първата част.

През първото полувреме България не сътвори почти нищо с изключение на изстрел на Гамаков в 8-та минута, който излезе в аут. В 25-та минута Петков пък не улучи вратата при най-доброто положение за трикольорите преди почивката.

След почивката португалците продължиха да доминират, но изпуснаха множество положения. Все пак в края на мача те реализираха нови две попадения. Първо се разписа Кансело в 88-та минута, а в добавеното време Пасиенсия оформи своя хеттрик и крайното 7:0 за Португалия.

Другата среща в групата между отборите на Дания и Чехия завърши при 5:0 в полза на червения динамит.

ПОРТУГАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 7:0

1:0 Бернардо Силва 6
2:0 Гонзало Пасиенсия 18
3:0 Гонзало Пасиенсия 26
4:0 Елдер Коща 31
5:0 Брума 45+2
6:0 Жоао Кансело 88
7:0 Гонзало Пасиенсия 90+2

ПОРТУГАЛИЯ: Варела, Кансело, Р. Силва, Рафаел, Л. Силва, Кардозо, Б. Силва, Коща, Подставски, Пасиенсия, Брума

БЪЛГАРИЯ: Китанов, Попов, Терзиев, Марин, Чобанов, Ангелов, Гамаков, Илиев, Цонев (77-Василев), Дрянов, Петков (46-Долапчиев)