Бразилия спечели Волей Мастърс в Монтрьо (ВИДЕО)

Женският национален волейболен отбор на Бразилия, който е пряк съперник на България в първото участие в световните серии Гран При, спечели за 6-ти път ежегодния приятелски супертурнир Волей Мастърс в швейцарския град Монтрьо. Волейболистките на "Селесао" надиграха Русия с 3:0 (25:23, 25:23, 25:22) във финала, игран снощи. Това беше втори мач между двата тима на турнира, след като се срещнаха един срещу друг и в предварителна група (б.р. отново победа за бразилките с 3:0 гейма).
Първият гейм започна равностойно, въпреки че рускините имаха минимална преднина през по-голяма част от времето. В крайна сметка Бразилия успя да измъкне гейма с 25:23 благодарение на атаките на Присила Дароит и Фернанда Родригеш. Бразилките тръгнаха силно във втората част, контролираха играта през по-голяма част от времето и в крайна сметка го спечелиха отново с 25:23. Геймът ще се запомни и с червения картон за наставникът на "Сборная" Юрий Маричев. Последва лек спад в руския тим, което позволи на Бразилия да спечели третия гейм с 25:22, а с това мача с 3:0 и трофея. Най-резултатна за "Селесао" бе капитанката Фернанда Родригеш с 16 точки (4 блока) за победата, която бе определена и за най-полезен играч (MVP) на турнира. За рускините Даря Исаева реализира 13 точки.
В спора за бронзовите медали друг пряк съперник на българските "лъвици" в Гран Прито - Доминиканската република, се наложи над Италия с 3:1 (15:25, 25:22, 25:18, 26:24). Най-резултатна за доминиканките бе Паола Пеня с 22 точки (4 блока) за успеха. За "Скуадра адзура" Кристина Барчелини се отчете с 16 точки.

В срещата за 5-6 място, която противопостави още два преки съперника на българките, Япония надигра Китай с 3:1 (20:25, 25:27, 25:13, 19:25). Мию Нагаока заби 24 точки (2 блока) за победителките, а Тин Жу реализира страхотните 30 точки (2 блока, 2 аса) за китайките, но и това не помогна за успеха.