Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Бразилия на полуфинал на Волей Мастърс в Монтрьо

Женският национален волейболен отбор на Бразилия, който е пряк съперник на България в първото участие в световните серии Гран При, се класира за полуфиналите на ежегодния приятелски супертурнир Волей Мастърс в швейцарския град Монтрьо.

Волейболистките на "Селесао" надиграха категорично Русия с 3:0 (25:14, 25:20, 25:23) в третия си мач от Група "А", игран снощи. Така бразилките си осигуриха първото място в групата с 9 точки след 3 победи от 3 срещи и 9:0 гейма. "Сборная" пък се нуждае от само два гейма в последния мач днес срещу домакините от Швейцария, за да заем е 2-рото място и да играе на полуфиналите. Най-резултатна за бразилския тим отново бе Присила Дароит със 17 точки (2 блока и 2 ас) за победата. За рускините Даря Исаева реализира 11 точки.

В другата среща от Група "А" отборът на Китай, който също е  пряк съперник на българките в Гран Прито, се наложи над Швейцария с 3:0 (25:22, 25:17, 25:18). За китайките Тин Жу заби 18 точки (1 ас) за победата, а за домакините Лаура Унтернерер завърши с 14 точки.

В другата Група "В" пък Италия надигра Германия с 3:0 (25:11, 27:25, 25:20). За "Скуадра адзура" Валентина Диуф (1 блок и 2 аса) и Катерина Босети (2 блока и 2 аса) реализираха съответно 14 и 13 точки, докато за Бундестима Сашка Хипе се отчете с 10 точки. Другите два преки опонента на българските "лъвиците" в Гран Прито – Доминиканската република и Япония, в този ден почиваха. Момичетата от Карибите са лидери в класирането с 6 точки от 2 мача, следвани от италианките с 4 точки. Днес Доминиканската република и Италия ще се срещнат в пряк сблъсък за определяне на победителя в групата. За Япония, която е 3-та в класирането с 2 точки, пътят към полуфиналите минава през задължителна победа над германките в последния мач от груповата фаза на турнира.