Ейре не се даде срещу Англия на "Уембли" (видео)

Националните отбори на Англия и Ейре не успяха да излъчат победител, завършвайки 1:1 в контролна среща. Така се спази традицията и "трите лъва" продължават да не могат да надиграят този съперник от 1985 година насам. Ирландия пък за пореден път не успя да запише успех над англичаните на "Уембли" в Лондон. Иначе гостите първи откриха резултата чрез Шейн Лонг в 13-ата минута, но в 23-ата Франк Лампард възстанови равенството, което се запази и до самия край на мача.

Първото полувреме бе сравнително равностойно с малко положения пред двете врати. Играчите на Ейре първи успяха да открият резултата в 13-ата минута. Тогава Шеймъс Коулмън центрира чудесно от дясно и Шейн Лонг между давма защитници на съперника успя да играе с глава и да прати топката във вратата за 0:1. Англия обаче бързо успя да се съвземе и в 23-ата минута Даниел Стърижд навлезе в наказателното поле, финтира двама бранители и центрира към точката на дузпака, където Франк Лампард успя да овладее и да прати кълбото във вратата за 1:1.

След това англичаните като че ли имаха инициативата, но трудно стигаха до реални голови опасности. В 33-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн направи хубав пробив в наказателното поле, след което центрира, но вратарят улови. Три минути по-късно пък Ейдън Макгийди реши да пробва точността си с изстел от дистанция, но без особен успех. В 40-ата минута и Джонатан Уолтърс имаше възможност да пробва бдителността на Харт, но и той не отправи добър удар.

През второто полувреме Англия продължи да бъде отборък, тойто повече владееше топката, но отново головите положения не бяха особено много. В 47-ата минута Тио Уолкът центрира хубаво във вратарското поле, където дебнеше Ашли Коул, но в последния момент защтитник изчисти. След това Лампард отпраиви далечен, но неточен удар, а същото направи и Окслейд-Чембърлейн в 70-ата минута. В 78-ата минута пък се стигна до опасно разбъркване пред вратата на Англия след неуверена намеса на вратаря Бен Фостър, но в крайна сметка съдията отсъди нарушение срещу стража.

В края на мача Англия създаде две чудесни възможности за гол, но и в двата случай вратарят Том Форд се намеси решително. Първо в 84-ата минута Окслейд-Чембърлейн изскочи очи в очи със стража, но стреля право в тялото му. Две минути по-късно и Уолкът имаше прекрасна възможност в наказателното поле, но и неговият изстрел бе избит с крак от вратаря на съперника.

В крайна сметка срещата завърши без победител, като гостите могат да бъдат по-доволни от този факт.

Англия - Ейре 1:1