Хофе пак би Кайзерслаутерн и остава в Бундеслигата

Отборът на Хофенхайм победи Кайзерслаутерн с 2:1 като гост и запази мястото си в елита на германския футбол. Футболистите на старши треньора Маркус Гисдол спечелиха първия плейоф с 3:1, а днес за втори път подчиниха "лаутерите" и през новия сезон отново ще се подвизават в Първа Бундеслига. Гостите заслужено триумфираха на "Фритц-Валтер-Щадион", а "червените дяволи" пропуснаха чудесна възможност да се завърнат сред най-добрите.

Хофенхайм пропусна да поведе в 29-ата минута, когато Сеяд Салихович пропусна дузпа. Босненският халф стреля технично, но стражът на домакините Тобиас Зипел усети посоката на удара му и спаси. В 44-ата минута обаче стражът на Кайзерслаутерн сгреши фатално и Давид Абрахам откри резултата с глава. "Лаутерите" изравниха в средата на втората част с перфектно изпълнен пряк свободен удар от Александър Баумйохан, но всичките им надежди за обрат рухнаха в 74-ата минута, когато Яник Вестергаард се извиси след центриране от корнер и с глава вкара гола на успокоението за Хофе.

КАЙЗЕРСЛАУТЕРН - ХОФЕНХАЙМ 1:2 (0:1)
0:1 Абрахам (44)
1:1 Баумйохан (65)
1:2 Вестергаард (74)

* Хофенхайм остава в Бундеслигата с общ резултат 5:2