Хофенхайм спечели първия плейоф в Бундеслигата

Хофенхайм спечели първия плейоф за участие в Бундеслигата след като надигра Кайзерслаутерн с 3:1 на своя стадион "Райн Накер Арена". Така тимът от елита направи важна крачка към оцеляването си и остави доста въпросителни за напиращия от Втора Бундеслига съперник.

Роберто Фирмино бе героят в мача, като наниза първите две попадения за своя тим в 11-ата и 29-ата минута. Идрису все пак върна надеждите на Кайзерслаутерн в 58-ата минута, намалявайки резултата на 2:1. Свен Шиплок в 67-ата минута обаче доведе нещата до 3:1 и така Хофе ще има преднина от два гола преди реванша.

В края Кайзерслаутерн опита финален щурм, с който да стигне до втори гол, но усилията на гостите не дадоха резултат и те ще трябва да търсят изразителна победа на свой терен. Двубоят ще се играе на 27 май.