Георги Иванов отново се доближи до 21 м на гюле

След като през миналата седмица подобри един от най-старите национални рекорди в атлетиката ни, постигайки 21,06 м в тласкането гюле на турнира “Купа Бургас”, Георги Иванов продължи с подбрите си изяви. Сливналията спечели първото място на международния турнир “Нови звезди” днес с резултат 20,84 метра. Иванов и останалите атлети днес трябваше да се борят със силния променлив вятър, който на моменти щеше да обърне таблото, на което се изписваха резултатите в сектора. Следващото състезание на Иванов е “Ботева слава” във Враца в неделя, след това на многократния ни национален шампион му предстои дебют на Диамантената лига в Рим на 6 юни.

Росен Карамфилов (КЛАСА) спечели надпреварата в мятането на диск при мъжете днес с постижение от 56,93 м. В същата дисциплина при дамите победата извоюва Рената Петкова (АК Георги Дъков) с 42,88 м.

Снимка: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от турнира "Нови звезди" може да видите ТУК!!!