Боян Петров с рекорд на 100 м и норматив за ЕП

Държавният шампион на България на 60 метра от тази зима Боян Петров (Титан) защити реномето си на един от най-бързите българи и спечели спринта на 100 метра на 35-ото издание на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София с личен рекорд и покрит норматив за участие на Европейското първенство за младежи до 23 години в Тампере (Финландия) от 11 до 14 юли. Възпитаникът на Валя Демирева спечели по безапелационен начин финала на 100 м с 10,52 сек при попътян вятър от 1,1 м/сек.

Нормативът на Европейската атлетика за участие на шампионата на Стария континент е 10,60 сек. Втори с 10,89 сек се нареди македонецът Ристе Пандев, а трети с 10,92 сек завърши представителят на Сърбия Душан Йошич. Георги Георгиев-Джопето, който миналата година получи тежка контузия в сериите на Европейското първенство в Хелзинки и претърпя операция през есента, направи първия си старт, но не успя да се нареди сред медалистите.

При жените победата на 100 м извоюва Мария Данкова (Олимп 97 Силистра) с 12,16 сек, следвана от Полина Кираджийска (Левски) с 12,24 сек и Магдалена Христова (Приорити спорт) с 12,64 сек. Най-бързата в сериите Габриела Лалева (11,76 сек), както и още няколко финалистки, не стартираха в бягането за разпределението на медалите заради неблагоприятните метеорологични условия.

Снимка: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от турнира "Нови звезди" може да видите ТУК!!!