Ботев Вр смачка Монтана, битката за оцеляване продължава

Отборът на Ботев (Враца) записа заслужена победа над Монтана в мач от 29-ия кръг на "А" група. Врачани бяха с класа над своя опонент и се наложиха с 3:1, като попаденията реализираха Илия Илиев (8,82) и Маркети (65). Почетното попадение за гостите пък бе дело на Даниел Младенов (10).

Нелеп инцидент обаче до голяма степен помрачи победата на Ботев, тъй като след мача стана ясно, че Цветелин Тонев е със счупен крак. Състезателят напусна принудително терена след съприкосновение с противникъв играч и бе изнесен на носилка.

Въпреки спечелените три точки в днешния двубой, оставането на Ботев стои под сериозна въпросителна, тъй като Локомотив (София) победи като гост Литекс и кръг преди края врачани имат преднина от две точки пред столичния тим.

В последния кръг Ботев гостува на Черно море, а Локомотив приема ЦСКА. При равен брой точки след края на шампионата тимът на Емил Велев ще запази мястото си в елита, тъй като има по-добри показатели в преките двубои.

Илия Илиев изведе домакините напред в резултата. В 8-ата минута Андрей Атанасов стреля, но бранител на Монтана изби топката, която попадна в краката на Илиев, който опъна мрежата с удар от въздуха.

Радостта на Ботев обаче бе твърде кратка. Две минути по-късно Даниел Младенов попари феновете на стадиона. Бившият футболист на Левски бе оставен непокрит в наказателното поле и с изстрел по земя не остави шанс на Здравко Чавдаров. Оттук до края на срещата на терена имаше само един тим - този на домакините.

В 62-ата минута Александър Якимов направи непростим пропуск. Състезателят на врачани бе оставен непокрит на няколко метра от вратата на гостите, но стреля право в ръцете на вратаря, който изби кълбото в корнер. Въпреки това възпитаниците на Тони Здравков не се смутиха и продължиха да атакуват.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Маркети взриви трибуните. Футболистът бе заел добра позиция в наказателното поле и след удар с глава опъна мрежата. В тази ситуация ролята на негов личен асистент изигра Илия Илиев, който му сложи топката на главата, центрирайки от пряк свободен удар.

В 77-ата минута Маркети можеше окончателно да сложи точка на спора, но ударът му с глава от два метра попадна право във вратаря. В 82-ата минута Илиев записа за втори път името си сред голмайсторите, оформяйки крайното - 3:1.

БОТЕВ ВР - МОНТАНА 3:1