Атлетик (Билбао) се спаси от изпадане

С два късни гола Атлетик (Билбао) победи с 2:1 като гост Реал (Сарагоса) и се спаси от изпадане от Примера дивисион.
Домакините от друга страна все още са застрашени с отпадане от елита и съдбата им зависи от представането в оставащите два кръга.

Двубоят на стадион "Ла Ромареда" се развившая прекрасно за Реал (Сарагоса). Домакините поведоха още в 14-ата минута чрез Елдер Пощига и удържаха аванса си до 80-ата минута. Тогава Йоренте изравни, а във втората минута на добавеното време Ибай Гомес донесе победата на Атлетик. С успеха баските си осигуриха и математически оставането в елита на Испания. Атлетик заемат 12-о място в класирането с 44 точки, докато Реал (Сарагоса) е на 18-ата позиция с 34.