Всички погледи насочени към Стилиян на Уигън - Астън Вила

Изпадналият вече носител на Купата на Англия Уигън се сбогува с Премиър лийг след 2:2 с Астън Вила у дома в двубой без значение от заключителния 38-и кръг. В центъра на вниманието обаче беше Стилиян Петров, който наскоро прекрати кариерата си заради тежкото заболяване, от което се възстановява. Бившият капитан на националния ни отбор изгледа мача от резервната скамейка на гостите. Освен това всички фенове на тима носеха маски с неговия лик, които бяха сложени в сектора им.

Уигън финишира първи под чертата с 36 точки, а тимът от Бирмингам събра с 5 повече и приключи на 15-а позиция.

Дарън Бент вкара за Вила още в 5-ата минута, но до края на полувремето "Латикс" успяха да обърнат резултата след точен завършващ изстрели на Емерсън Бойс в 21-ата минута и автогол на Нейтън Бейкър в 45-ата минута. В 61-ата минута Рон Влаар оформи крайното 2:2.

Преди двубоя домакините показаха спечеления трофей от ФА Къп.

Снимки: Getty Images/Guliver