Как играха Златанов и Пиаченца срещу шампионите от Тренто?

Колегите от най-големия волейболен уеб сайт в Италия и света volleyball.it направиха анализ на играта Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, срещу новите шампиони от Итас Диатек (Тренто) срещу Пиаченца при загубата с 2:3 в петия решителен мач от финалния плейоф в Серия А1.

8 - ПИАЧЕНЦА (като отбор) - Може би малко хора щяха да заложат в началото на сезона, че отборът ще бъде на косъм от спечелване на второто си Скудето. Монти и момчетата му мач след мач показваха страхотна игра и най-доброто от себе си благодарение на добрата сплав на голям опит и младост. Благодарение на решителността си стигнаха само на няколко топки от спечелване на финала, но не успяха.

8 - СИМОН (20 точки, 6 блока, 3 аса и 73% ефективност в атака) - Стана най-резултатен от Пиаченца. Успяваше да предвиди ходовете на Синтини и така бързо да реагира на блокада. Беше страхотен в атака (11 точки от 15 атаки). Заплашваше посрещането на Тренто със сервиса си.

7 - ДЕ СЕКО (5 точки, 2 блока, 3 аса) - Беше добър тест за аржентинския разпределител, който беше много точен след добро посрещане. Ще се запомни с едно добро подаване в близост до мрежата с една ръка. Беше добър на блокада и още повече на сервис.

7 - ХОЛТ (12 точки, 3 блока, 3 аса и 67% ефективност в атака) - В първите два гейма се бореше да влезе в ритъма на мача. Когато успя, заигра от добре по-добре и в атака и на блокада.

6.5 - ФЕЙ (20 точки, 4 блока, 3 аса и 36% ефективност в атака) - В първия гейм записа страхотните 70% ефективност в атака (7 точки от 10 атаки!). След това се загуби и ефективността му спада до мизерните 20%, като в третия гейма записа 0 от 8 атаки. Имаше важен принос на блокада и сервис, като завърши  2 аса.

6.5 - МАРА (53% позитивно и 20% перфектно посрещане) - Той бе най-търсеният от сервиращите от Тренто (30 топки от общо 89). Пробиха го само два пъти, но като цяло се държа доста добре както в посрещане, така и в защита.

6 - ЗЛАТАНОВ (17 точки, 1 блок, 3 аса, 37% ефективност в атака, 38% позитивно и 33% перфектно посрещане) - Беше истински войн и го показа много добре. Беше добре на сервис, но имаше много проблеми на посрещане и се пропука решителния момент - 0 от 3 посрещнати топки в петия гейм и общо 13 от 35.

6 - ПАПИ (10 точки, 1 блок, 2 аса, 35% ефективност в атака, 48% позитивно и 34% перфектно посрещане) - Знаеше ка да превърне някои невъзможни топки в точки, но не успяваше да реализира по-лесни топки както на първа линия, така и от втора. Ефективността му намаляваше с напредване на мача и завърши тайбрека без нито една точка.

6 - ТЕНКАТИ (1 точка и 50% ефективност в атака) - Влизаше само за по-висока блокада. Имаше възможност да играе още в няколко разигравания в четвъртия гейм и да запише една точка.

ГАЛЕРИЯ от финал №5: ТРЕНТО - ПИАЧЕНЦА 3:2 - ТУК!!!