Дейвид Мойс си тръгва като господар на Ливърпул (видео)

Дейвид Мойс се сбогува с феновете на "Гудисън Парк" с победа на Евертън с 2:0 над Уест Хам в среща от предпоследния кръг в Премиър лийг. Това беше прощален домакински мач за мениджъра, който от новия сезон поема Манчестър Юнайтед. Шотландецът оставя запалянковците щастливи, след като с този успех "карамелите" си гарантират, че ще завършат сезона на по-предна позиция от градския съперник Ливърпул. Разликата между двата тима е 5 точки преди финалния кръг, като Евертън финишира шести, а "червените" ще са седми.

Играчите на Мойс тотално надиграха Уест Хам и това 2:0 е най-малкото, с което "чуковете" си тръгнаха. И двата гола реализира Кевин Миралас. Белгийският национал откри още в 6-ата минута с точен изстрел след подаване на Стивън Пиенаар. В 60-ата минута Миралас отново попадна в прегръдките на съотборниците си, след като шутът му се отклони в тялото на Джак Колинс и изненада Юси Яскелайнен за 2:0. Въпросните двама футболисти на Уест Хам бяха единствените на висота за своя отбор и направиха всичко възможно да спрат домакините.

Лондончани можеха да се върнат в двубоя едва в края, когато Андрю Каръл удари греда в 87-ата минута.

След седмица Евертън приключва сезона с визита на Челси, а Уест Хам, който е 10-и в таблицата, приема изпадналия Рединг.

Снимки: Getty Images/Guliver